Swiatzwierzat.pl
Dzieci na plaży

pixabay/Ben_Kerckx

Dzieci wyłowiły z wody meduzę. Niewinna zabawa szybko wymknęła się spod kontroli

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dzieci potrafią być okrutne, choć często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań. Tym razem niehumanitarnego traktowania zwierząt dopuściła się gromadka dzieciaków, która odpoczywała wraz ze swoimi opiekunami w Międzyzdrojach. Pani Marzena opisała, jak mali sadyści postanowili zabawić się kosztem morskiego stworzenia.

Na plaży w popularnej nadbałtyckiej miejscowości rozegrał się bulwersujący incydent, któremu można było w porę zapobiec. Jak relacjonuje jedna z wstrząśniętych plażowiczek, na jej oczach grupka dzieci za pomocą podbieraków wędkarskich wyłowiła z wody meduzę i z dziką przyjemnością zaczęła ją maltretować.

Dzieci męczyły meduzę na oczach plażowiczów

Początkowo kobieta nie miała zastrzeżeń do zachowania dzieci, gdyż wydawało jej się, że za chwilę wypuszczą meduzy z powrotem do wody. Nadzieję pokładała również w ich rodzicach, którzy leżeli tuż obok za parawanem.

- Sądziłam, że jeśli zauważą, że zabawa zmierza w złym kierunku, to od razu zainterweniują - czytamy relację pani Marzeny na portalu popularne.pl.

Niestety, niewinna zabawa szybko przerodziła się w najzwyklejsze tortury. Kobieta tłumaczy, że jeden z chłopców zaproponował, aby unieruchomić złowione żyjątko, a następnie je wysuszyć. Reszta gromadki z radością zgodziła się na ten pomysł, wyrzucając je z siatek na gorące skały i przykrywając kamieniami. Nie trzeba tłumaczyć, że takie działanie doprowadziło zwierzę do powolnej i bolesnej śmierci.

- Jeden z chłopaków w wieku szkolnym chwycił duży kamień i z całej siły zaczął nim okładać ciało meduzy. Dookoła znajdowało się pełno ludzi - objaśnia pani Marzena i dodaje, że wszyscy widzieli, co się dzieje, jednak nie podejmowali interwencji.

Rita

Labradorka żyła z 6 kilogramowym balastem. Aktywiści pokazali efekty operacji, coś wspaniałego

CZYTAJ DALEJ

Znęcali się nad zwierzęciem, ale prawie nikt nie reagował

Rodzice, pomimo pełnej świadomości wyrządzanej zwierzęciu krzywdy, nie widzieli niczego złego w zachowaniu swoich pociech. Kiedy sytuacja zaszła za daleko, a dzieci chwyciły w ręce łopatki, do akcji wkroczyła wzburzona kobieta.

Pomimo prób zwrócenia uwagi na skandaliczne zachowanie dzieci, dorośli nie wykazali się choćby odrobiną empatii czy wstydem za karygodny błąd w wychowaniu swoich pociech. Jak podkreśla pani Marzena, ojciec jednego z małych zwyrodnialców przyznał, że nie interesuje go, co robi jego dziecko, bo przecież on też ma wakacje. 

Plażowiczka jest przekonana, że dzieci powinny ponieść zasłużoną karę za swoje czyny, a ich młody wiek nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla okrucieństwa nad zwierzętami. Czy Waszym zdaniem powinny ponieść konsekwencje swoich czynów?

Źródło: popularne.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >