Swiatzwierzat.pl
Rita

EKOSTRAŻ

Labradorka żyła z 6 kilogramowym balastem. Aktywiści pokazali efekty operacji, coś wspaniałego

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

"Dzień dobry, chcieliśmy uśpić psa” - tak zaczyna się historia suczki Rity, której właściciele zdecydowali się poddać ją eutanazji na życzenie. Lekarka nie spełniła samolubnej prośby i niezwłocznie skontaktowała się z członkami organizacji EKOSTRAŻ, którzy skierowali zwierzę na operację wycięcia guza. Wiemy już, jak potoczył się skomplikowany zabieg.

Rita od dłuższego czasu zmagała się z przykrą dolegliwością w postaci nieleczonego guza nowotworowego umiejscowionego w okolicy podbrzusza. Narośl osiągnęła rozmiary piłki do koszykówki, przyprawiając suczkę o niewyobrażalny dyskomfort, który aż ciężko sobie wyobrazić.

Labradorka z guzem wielkości arbuza już po operacji

Właściciele labradorki pozostawali obojętni i przez laty nie zrobili niczego w celu złagodzenia cierpienia niewinnego zwierzęcia. W końcu chcąc pozbyć się utrapienia, postanowili uśpić czworonoga.

Lekarka weterynarii z Bolesławca, do której udali się pseudoopiekunowie Rity, odmówiła wykonania eutanazji na życzenie. O sytuacji zawiadomiła Ekostraż.

Schorzenie Rity okazało się uleczalne, a guz możliwy do wycięcia. Przygotowując suczkę do skomplikowanej operacji, aktywiści zwrócili się z prośbą do darczyńców o wsparcie. Jak zwykle internauci nie zawiedli - dzięki uzbieranej kwocie pieniędzy dzisiejszego popołudnia labradorka przeszła zabieg. Pozostaje pytanie, czy wszystko powiodło się zgodnie z planem?

Lwy z jemeńskiego ZOO

Lwy z jemeńskiego ZOO na skraju śmierci głodowej. Aktywiści proszą o wsparcie finansowe

CZYTAJ DALEJ

Pies odzyska mobilność i radość z życia

Ekostraż powiadomiła na swoich mediach społecznościowych, że operacja Rity zakończyła się powodzeniem. Guz, który ważył aż 6 kg, okazał się największym w karierze aktywistów.

Trzeba przyznać, że wysiłek weterynarzy się opłacił. Efekt dosłownie zwala z nóg, a męczarnia labradorki dobiegła końca. Odtąd czeka ją zupełnie nowe życie, pozbawione uciążliwego balastu. Już nie możemy się doczekać kolejnych zdjęć dokumentujących rychły powrót do zdrowia!

Losy schorowanej suczki to niestety jawny przykład ludzkiej znieczulicy, która, jak widać, wciąż panuje w Polsce. Na szczęście jej byli właściciele nie unikną odpowiedzialności za wyrządzoną krzywdę.

Zawiadomienie o popełnionym przestępstwie zostało już złożone do prokuratury, dlatego czeka ich postępowanie w związku z nieudzieleniem pomocy choremu zwierzęciu.

Zobacz zdjęcia:

Suczka pod narkozą
Rita po operacji
Guz

Źródło: facebook/ekostraz

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >

Psy

Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie transmisji internetowej. Wreszcie usłyszał zarzuty

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >