Swiatzwierzat.pl
Para młoda

usnplash/Tom The Photographer

Datki i smakołyki dla bezdomnych zwierząt zamiast kwiatów. Takie było życzenie pewnej młodej pary

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pewna młoda para, zanim powiedziała sobie sakramentalne "tak", poprosiła gości ceremonii o coś innego niż kwiaty, zestawy garnków i inne drogie upominki. Chodziło o konkretny prezent, który uszczęśliwiłby podopiecznych lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Pewna młoda para postanowiła świętować swój wielki dzień w nietypowy sposób. W zaproszeniach do gości dokładnie zaznaczyli, jakie podarki sprawiają im największą radość. Co zadziwiające, zakochani woleli zrzec się kosztownych prezentów na rzecz pomocy zwierzętom.

Datki na schronisko zamiast kwiatów

Zuzanna Słabik (teraz już Woźniak) i Rafał Woźniak skradli serca gości i internautów swoim hojnym gestem. Na etapie organizacji wesela podjęli inicjatywę zbiórki datków dla zwierzaków znajdujących się pod opieką fundacji "Cztery Łapy Żychlin".

Pani Zuzanna i pan Rafał poprosili gości, aby zrezygnowali z kupowania bukietów. Zasugerowali, aby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyli na zakup karmy, smakołyków i akcesoriów dla czworonogów w potrzebie.

Co więcej, zaledwie kilkuletni gość o imieniu Ignacy został wyznaczony do specjalnej roli podczas ceremonii i zabawy. Jak poinformowano w poście na mediach społecznościowych, chłopiec przez całą imprezę dzielnie nosił skarbonkę, do której można było wrzucać darowizny dla bezpańskich futrzaków.

psy

Dramatyczna sytuacja w USA. Psy cierpiały pod nieobecność właściciela.

CZYTAJ DALEJ

Zwierzaki będą w siódmym niebie

Pomysł nowożeńców spotkał się z nadzwyczajnym entuzjazmem ze strony gości. Weselnicy nie skąpili pochwał pod adresem miłośników zwierząt i z wielką przyjemnością wrzucali datki do specjalnej puszki.

Tym sposobem udało się zebrać zawrotną kwotę 1620 zł, która powędrowała na konto fundacji. Jak obiecali wolontariusze, uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na montaż zadaszenia nad boksem dla szczeniąt, ocieplenie bud oraz podniesienie komfortu życia kotów.


- Rodzinka Państwa Młodych jest nam szczególnie bliska ponieważ zaadoptowała od nas dwa psiaki i to pewnie nie koniec. Życzymy Wam Kochani pięknych chwil, wielu niesamowitych porywów serc i niech Wam muzyka w sercach gra! Spełniajcie Swoje marzenia - czytamy we wpisie na Facebooku.

My również przyłączamy się do życzeń dla państwa Woźniaków i mamy wielką nadzieję, że inne pary pójdą w ich ślady. To rzeczywiście wspaniały i niestandardowy sposób, aby celebrować nowy etap w życiu, a jednocześnie wspomóc zwierzaki mieszkające w schroniskach.

Przypominamy, że w równie szlachetny sposób postąpiła mała Bydgoszczanka, której historię opisaliśmy tutaj. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziewczynka również zrezygnowała z prezentów w postaci zabawek, bombonierek i kwiatów i poprosiła gości o podarki dla czworonogów. Dzięki temu udało się jej uzbierać aż kilka kilogramów karmy, którą przekazała na rzecz lokalnego schroniska.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

suczka Łyna

Pomagamy

Cała Polska szuka Łyny! Zaginęła suczka z charakterystycznym ogonkiem, jest nagroda

Czytaj więcej >
Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Pomagamy

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

Czytaj więcej >
Suczka

Pomagamy

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

Czytaj więcej >
PIES POGO

Pomagamy

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pomagamy

Pies wyrzucony z samochodu pilnie potrzebuje pomocy, czeka go operacja

Czytaj więcej >
królikowski

Pomagamy

Antek Królikowski z ważnym apelem do miłośników zwierząt. Próbuje pomóc, powinieneś przeczytać

Czytaj więcej >