Swiatzwierzat.pl
Młoda wolontariuszka

facebook/schronisko Bydgoszcz

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Z roku na rok wybór prezentu z okazji przyjęcia pierwszej Komunii Świętej staje się coraz bardziej skomplikowany. Wydawać by się mogło, że z biegiem lat niektórzy zapominają, jakie przesłanie niesie ze sobą przyjęcie kościelnego sakramentu. Okazuje się, że nie jest tak w przypadku wszystkich dzieci. Pewna dziewczynka z Bydgoszczy wpadła na wspaniały pomysł, o co poprosić gości uroczystości. Zamiast kwiatów, bombonierek czy kopert z pieniędzmi, zebrała paczkę dla lokalnego schroniska.

O tym, że dzieciom podchodzącym do Komunii Świętej nie wystarczają już prezenty w postaci ponadczasowych pamiątek czy drobnych upominków i zabawek, mówi się już od pewnego czasu. Podczas gdy sklepy prześcigają się w przygotowywaniu coraz to kosztowniejszych ofert podarunkowych, pewna kilkuletnia dziewczynka zaskoczyła wszystkich swoją dojrzałą decyzją.

Kilkulatka zrzekła się komunijnych prezentów na rzecz schroniska

Schronisko w Bydgoszczy otrzymało wspaniały podarunek od zaledwie kilkuletniej mieszkanki. Dziewczynka zdecydowała, że swój prezent z okazji komunii chce podarować komuś innemu. Zebrała łącznie kilka kilogramów karmy dla zwierząt, którą przekazała na rzecz przytuliska.

Matka dziewczynki z dumą uwieczniła tę cudowną chwilę na fotografii. Wkrótce potem opublikowała wpis na grupie "Schronisko Bydgoszcz" i przyznała, że żaden prezent nie sprawił jej tak wielkiej frajdy jak pomoc zwierzakom.

Bydgoszczanka zachęcała rodziców obecnych na grupie, aby na podobieństwo swojej córki, również rozważyli udzielenie bezinteresownego wsparcia czworonogom w potrzebie wraz ze swoimi dziećmi.

- Wstawiłam posta, żeby podsunąć taki pomysł innym. Dzieci uwielbiają pomagać, wystarczy im w tym trochę pomóc - apelowała mama dziewczynki.

Mały golden retriever

Mały golden retriever widzi swoje lustrzane odbicie. Jego reakcja rozbraja, właściciele płakali ze śmiechu

CZYTAJ DALEJ

Z całej Polski spływają gratulacje

W ciągu zaledwie kilku dni zdjęcie zebrało ponad półtora tysiąca pozytywnych reakcji! Wzruszeni gestem dziewczynki internauci zgodnie chwalili wspaniałą jej pełną wrażliwości postawę. Wielu z nich przyznało, że altruizm i chęć pomocy słabszym jest efektem ciężkiej pracy rodziców.

Okazuje się, że to nie pierwsza taka inicjatywa na rzecz bezpańskich czworonogów. W październiku kilkuletnia mieszkanka Bydgoszczy namówiła rodziców na zakup i montaż domku dla kotów wolno żyjących na terenie szkoły.

- Chodzi o to żeby dzieci nauczyć, że pomaganie jest fajne to będą dobrymi dorosłymi i nauczą tego swoje dzieci - dodaje kobieta.

Jak pokazuje historia młodej wolontariuszki - empatia w stosunku do zwierząt popłaca, a dobro zawsze wraca. Prezenty z komunii na pewno nie cieszyłyby tak, jak świadomość, że podopieczni bydgoskiego schroniska będą mieli pełne brzuchy.

Poniższe zdjęcie jest najlepszym przykładem miłosierdzia, wrażliwości i chęci niesienia pomocy. Pamiętajmy, że dla pracowników schroniska każdy worek karmy jest na wagę złota!

Zobacz zdjęcie:

Dziewczynka

Dziewczynka

Screen z Facebooka

Screen z Facebooka

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

suczka Łyna

Pomagamy

Cała Polska szuka Łyny! Zaginęła suczka z charakterystycznym ogonkiem, jest nagroda

Czytaj więcej >
Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Pomagamy

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

Czytaj więcej >
Suczka

Pomagamy

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

Czytaj więcej >
PIES POGO

Pomagamy

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pomagamy

Pies wyrzucony z samochodu pilnie potrzebuje pomocy, czeka go operacja

Czytaj więcej >
królikowski

Pomagamy

Antek Królikowski z ważnym apelem do miłośników zwierząt. Próbuje pomóc, powinieneś przeczytać

Czytaj więcej >