Swiatzwierzat.pl
Małe pieski

unsplash/Kitera Dent

Jak wybrać imię dla małego psa? Oto 15 najlepszych propozycji imion dla suczek i psów

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Czy właśnie stałeś się świeżo upieczonym właścicielem psa małej rasy i nie masz pojęcia, jakie imię powinieneś mu nadać? To całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę, iż wybór imienia dla nowego pupila nie należy do łatwych zadań. Aby ułatwić Ci to w

Wyjątkowe imię to bez wątpienia jeden z pierwszych i jednocześnie najbardziej wartościowych prezentów, jakie możemy podarować czworonożnemu przyjacielowi. Nadając zwierzęciu imię, sprawiamy, że dane słowo będzie mu towarzyszyć przez resztę życia, a sam psiak zdobywa unikalną tożsamość.

Gdy w domu zagości nowy pupil, warto wykazać się pewną dozą oryginalności i kreatywności. W końcu chyba żaden właściciel nie chciałby, by jego zwierzak otrzymał oklepaną ksywkę, którą można usłyszeć na każdym polskim osiedlu. Właśnie dlatego przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziesz wiele propozycji imion, które będą nie tylko łatwe w wymowie, ale i proste do zapamiętania dla Twojego futrzaka. 

Jakie imię będzie pasować do małego psa?

Czym zatem kierować się przy doborze imienia dla suczki czy psa będącego przedstawicielem małej rasy?  Zwykle bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak skojarzenia, okoliczności, w jakich adoptowaliśmy zwierzaka, jego maniery, ale też przede wszystkim charakterystyczne cechy jego wyglądu, takie jak stojące na baczność uszy, łatki w ciekawych miejscach czy niewielki rozmiar. Nie zapominajmy, że powinno być krótkie i dźwięczne. 

Okazuje się jednak, że imię dla małego psa wcale nie musi być oczywiste. Małe psy zwykle otrzymują urocze, rozkoszne imiona w formie zdrobnień, które łatwo przychodzą na myśl. Trudno się temu dziwić. Miniaturowe czworonogi naturalnie wywołują w człowieka skojarzenia z kuleczkami, misiami, czy innymi słodkimi rzeczami.

Pamiętajmy jednak, że rola psa, niezależnie od jego rozmiarów, nie powinna być sprowadzana wyłącznie do żywej przytulanki. Nawet w najmniejszym czworonogu, który z łatwością mieści się na kolanach, może drzemać wielki duch obrońcy czy myśliwego, dlatego z psiego punktu widzenia imię Pusia czy Maleństwo nie będzie przez niego noszone z dumą. 

15 propozycji imion dla małych suczek i psów

Skoro już wiemy, czym się kierować przy doborze imienia, pozostaje kwestia praktyczna - jak w końcu nazwać małego pupila? Imiona, które wymieniamy poniżej, będą pasować do niemal wszystkich przedstawicieli małych ras, niezależnie od tego, czy Twój pupil to yorkshire terier, chihuahua, mops, maltańczyk, jamnik czy buldog francuski.

Wybrane przez nas propozycje często nawiązują do znanych osobistości, zespołów, marek, ale też elementów popkultury, jak postaci z bajek i filmów. Mamy nadzieję, że przypadną Ci do gustu.

Imiona dla suczek: Abba, Bianca, Chanel, Duffy, Elsa, Fiona, Greta, Kira, Lexi, Łajka, Pchła, Śnieżka, Xena, Yumi, Zelda. 

Imiona dla psów: Leon, Atom, Draco, Elmo, Fokus, Gumiś, Hubi, Simba, Ibis, Łobuz, Mumin, Ozzie, Sezam, Twix, Vegas. 

Warto jednak pamiętać, że dobór obraźliwego, kontrowersyjnego, czy łatwo mylącego imienia może nieść ze sobą rozmaite konsekwencje, których lepiej uniknąć z wyprzedzeniem. Oczywiście nadanie imienia Killer czy Rambo pieskowi rasy chihuahua nie musi być złym pomysłem pod warunkiem, że masz poczucie humoru, a zaskoczone czy nawet krytykujące spojrzenia przechodniów nie będą Ci przeszkadzać. Ostateczny wybór i tak należy do Ciebie. 

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

  • Dlaczego pies robi maślane oczy? Poznaj tajemnicę błagalnego spojrzenia pupila

  • Pomogła bezpańskiemu psu. Finał okazał się tragiczny

  • Agresywny pies dotkliwie pogryzł 2 i 3-latkę. Dzieci z obrażeniami ciała trafiły do szpitala

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >