Swiatzwierzat.pl
Niepublikowane wcześniej sceny z niemieckiego zakładu mięsnego

facebook/SOKO Tierschutz

Wstrząsający film z zakładu mięsnego. Dwa razy zastanowisz się, zanim kupisz mięso na obiad

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Niemiecka organizacja na rzecz ochrony praw zwierząt ujawniła nagranie z placówki zakładu przetwórstwa mięsnego. Jak widać na materiale filmowym, krowy i cielęta nieustannie padają ofiarą przemocy fizycznej. Do maltretowania zwierząt podżegane są również dzieci pracowników. Sprawę bada policja.

Niechlubnym procederem w zakładzie mięsnym należącym do sieci firm Mecke w Nadrenii Północnej-Westfalii jako pierwsza zainteresowała się niemiecka organizacja broniąca praw zwierząt SOKO Tierschutz. W środę niepublikowany dotąd materiał pochodzący z okresu od maja do lipca tego roku wreszcie ujrzał światło dzienne.

Smutna rzeczywistość zwierząt gospodarskich

Film opublikowany na mediach społecznościowych przedstawia drastyczne sceny znęcania się nad zwierzętami gospodarskimi i wprawia w osłupienie. Widać na nim, że pracownicy biją i kopią krowy do utraty świadomości, nielegalnie stosują elektrowstrząsy, a także ciągną w pełni przytomne zwierzęta za pomocą wciągarki. Wszystkiemu przyglądają się najmłodsi


Dzieci regularnie widzą bicie zwierząt, a nawet są podżegane do okrucieństwa wobec zwierząt. Na przykład pracownik prosi nieletnich o uderzanie zwierząt w głowę, po czym następują sceny, które pokazują, że znęcanie się odcisnęło na dzieciach swoje piętno - wyjaśnia SOKO.

Zdaniem prozwierzęcych aktywistów SOKO, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pracownicy zakładu mięsnego maczają palce także w eksperymentach na zwierzętach. Firma ma bowiem prowadzić handel krwią osłabionych zwierząt.

UWAGA! Materiał znajdujący się pod tym adresem zawiera drastyczne sceny! Film oglądacie na własną odpowiedzialność.

Pies przy rejestracji

Pies cieszy się na wizytę u weterynarza. Dosłownie nie może wytrzymać w miejscu

CZYTAJ DALEJ

Policja zareagowała szybko i zdecydowanie

Niemieccy aktywiści nie poprzestali na ujawnieniu skandalu w zakładzie mięsnym. Przeciwko gospodarstwu i jego pracownikom złożono skargi m.in. do Policji oraz Słu
c

Jednocześnie żywimy wielką nadzieję, że opublikowane nagranie skłoni wszystkich konsumentów mięsa do rozważenia zmian nawyków żywieniowych. Zważając na szeroką dostępność produktów ekologicznych i nie mających pochodzenia zwierzęcego, zachęcamy do przejścia na dietę roślinną. Wegetariańskie kotlety polecają się na obiad.- Dzieci regularnie widzą bicie zwierząt, a nawet są podżegane do okrucieństwa wobec zwierząt. Na przykład pracownik prosi nieletnich o uderzanie zwierząt w głowę, po czym następują sceny, które pokazują, że znęcanie się odcisnęło na dzieciach swoje piętno - wyjaśnia SOKO.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >