Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Właścicielka porzuciła kota na rosyjskim lotnisku. Szkoda było jej pieniędzy na bilet
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.07.2021 02:00

Właścicielka porzuciła kota na rosyjskim lotnisku. Szkoda było jej pieniędzy na bilet

Zdjęcie podglądowe
pixabay/DirkDanielMann, screen z Ruptly

Na lotnisku w Jekaterynburgu miała miejsce bardzo niecodzienna i smutna sytuacja. Właścicielka porzuciła swojego biało-rudego kotka przed wylotem z błahego powodu. Zachowanie kobiety rozzłościło personel, który nie pozostał obojętny na los zwierzęcia.

Jak wyjaśnił rzecznik międzynarodowego portu lotniczego Kolcowo w obwodzie nowosybirskim, właścicielka kota nie dopełniła wszystkich formalności przed podróżą. Zapomniała o jednej ważnej rzeczy, która uniemożliwiała jej wkroczenie na pokład wraz ze swoim pupilem.

Właścicielka zapomniała kupić bilet dla kota

- Pasażerka, która leciała jednym z lotów z Jekaterynburga, podczas rejestracji odkryła, że nie ma biletu dla swojego zwierzaka i rozwiązała problem w ten sposób - mówi Andriej Klimenski.

Pasażerka zrezygnowała z próby zapewnienia zwierzęciu pobytu w hoteliku. Nie szukając innego rozwiązania, dopuściła się skandalicznego czynu. Zwierzę zostało porzucone na terenie lotniska, a kobieta udała się w podróż sama.

Pracownicy nie pozostawili zwierzaka w potrzebie

Porzucony przez swoją panią kot został nazwany Kolcow na cześć portu lotniczego. Bezpańskiego mruczka przekazano w ręce pracowników schroniska Klaksa.

Zdaniem wolontariuszy, Kolcow jest przykładem idealnie wytresowanego zwierzaka domowego, który nie sprawia problemów. Potrafi samodzielnie korzystać z kuwety, jest zdrowy i lubi przebywać w towarzystwie ludzi.

Był bardzo zestresowany, ale szukał kontaktu z człowiekiem. Nie przestał wierzyć człowiekowi – powiedział Borys Ischakow.

Niedługo rozpocznie się proces poszukiwania domu dla Kolcowa, natomiast sprawą porzucenia zwierzęcia zainteresowała się rosyjska prokuratura.

Zobacz zdjęcie:

Kolcow
undefined

Źródło: pl.sputniknews.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Kot Świat Porady