Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Czekały aż ktoś się nad nimi zlituje". Zostawili papugi na śmietniku w pełnym słońcu
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 11.06.2024 12:22

"Czekały aż ktoś się nad nimi zlituje". Zostawili papugi na śmietniku w pełnym słońcu

papugi
fot. facebook/Przytulisko Głowno

Na facebookowym profilu Przytulisko Głowno pojawiło się zdjęcie wraz z informacją o nierozważnym czynie człowieka, który naraził życie zwierząt. Mianowicie, ktoś najprawdopodobniej chcąc pozbyć się papug, postanowił zrobić to w jeden z najgorszych sposobów. Internauci uważają, że by tak się zachować, należy nie mieć ani wyobraźni, ani zdrowego rozsądku.

Chcieli pozbyć się ptaków w karygodny sposób

Przytulisko Głowno na swoim Facebooku informuje, że w Szydłowie w gminie Lutomiersk znaleziono klatkę z papugami pozostawioną na koszu na śmieci stojącym w pełnym słońcu.

Jakiś miłośnik papug wystawił dziś na śmietnik trzy papużki - czytamy we wpisie.

Ptaki co prawda znajdowały się w klatce, więc nie miały jak uciec, jednak były narażone bezpośrednio na promienie słoneczne. Przegrzanie mogło doprowadzić nie tylko do poważnych problemów z ich zdrowiem, ale nawet do śmierci.

Orientarium Łódź przywitało samca kapibary. Nie oprze mu się żadna samiczka Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń

Papugi czekały na pomoc w pełnym słońcu

Na szczęście osoba, która zauważyła klatkę z żywymi stworzeniami, czekającymi na ratunek od pewnej śmierci, nie była obojętna na ich los. Zwierzęta zostały zabezpieczone i z informacji zamieszczonych w sieci wynika, że na szczęście nic nie zdążyło im się stać.

Ptaki trafiły pod tymczasową opiekę, jednak osoba, która się nimi zajęła, nie może zatrzymać ich na stałe. Wszystko ze względu na koty, które posiada w domu, w związku z tym rozpoczęły się poszukiwania chętnych na adopcję trzech papug porzuconych w tak okropny sposób.

Papugi szukają domu

Wielu miłośników zwierząt nie pozostało obojętnych na ich los. Choć nie każdy wyraził chęć na ich adopcję, co jest w zupełności zrozumiałe, liczne grono udostępniało wiadomość o sytuacji, w jakiej się znalazły. Media społecznościowe już nie raz udowodniły, że mają moc sprawczą w działaniach w słusznej sprawie.

Wszyscy zainteresowani podjęcia się opieki nad ptakami mogą skontaktować się z przedstawicielem organizacji ratującej zwierzęta pod numerem telefonu: 509 104 718. Należy jednak pamiętać, że to żywe zwierzęta, którym należy poświęcać wystarczającą ilość uwagi.

papugi
fot. facebook/Przytulisko Głowno