Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Cyrk Wictoria jako pierwszy w Polsce użył niezwykłej technologii do zastąpienia zwierząt
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:56

Cyrk Wictoria jako pierwszy w Polsce użył niezwykłej technologii do zastąpienia zwierząt

BeFunky-collage - 2021-07-22T080119.533
Instagram.com @cyrkwictoriaofficial

Czytelnicy Świata Zwierząt mieli już wielokrotnie okazję zobaczyć na własne oczy, jaką tragedią jest wykorzystywanie zwierząt w cyrkach. Zaniedbane, zestresowane stworzenia, czasem reagujące agresją i atakujące swoich treserów. Polski Cyrk Wiktoria chce to zmienić.

Rewolucję w rozrywce cyrkowej umożliwia najnowsza technologia. Dzięki niej można oglądać sztuczki zwierząt bez dręczenia ich.

Ponury los cyrkowych zwierząt

Czy wreszcie cyrki z udziałem zwierząt odejdą do lamusa? Czy artyści przestaną wysługiwać się słoniami, tygrysami, niedźwiedziami czy wielbłądami dla uciechy gawiedzi?

Wiele razy informowaliśmy o tym, jak ponury jest los zwierząt cyrkowych i jak ryzykowne są przedstawienia z udziałem dużych drapieżników. Nieodpowiedzialna rozrywka stwarza zagrożenie zarówno dla cyrkowców, jak i publiczności!

Wszystko jest możliwe dzięki technologii hologramowej. Dzięki niej widzowie mogą oglądać trójwymiarowe projekcje najwspanialszych zwierząt na planecie. Wrażenie jest niesamowite - zupełnie jakby zwierzaki były obecne i żywe.

Pierwszy taki cyrk w Polsce

Cyrk Wictoria to pierwszy w Polsce i dopiero trzeci na świecie cyrk, który zdecydował się na wykorzystanie technologii hologramowej do zastąpienia żywych zwierząt. Hologramy słoni czy tygrysów wykonujących sztuczki to atrakcja sama w sobie - niesamowite projekcje sprawiają wrażenie, jakby namiot cyrkowy wypełnił się magiczną energią.

Zobaczcie niezwykłe zdjęcia, opublikowane na Instagramie Cyrku Wictora:

W ten weekend we Wrocławiu!

Jest szansa zobaczyć hologramowe zwierzaki na żywo! Cyrk Wictoria zawita w najbliższy weekend zawita do Wrocławia. Pierwszy występ w piątek 23 lipca o godz. 18, a potem dwa następne w sobotę o godz. 16 i 18.

Przewidziany jest m.in. pokaz sztuczek w wykonaniu słonia, tygrysie skoki przez obręcze, a także wycieczka na dno oceanu, do niesamowitego świata hologramowych ryb. Warto zobaczyć!

Źródło: Instagram.com @cyrkwictoriaofficial

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!