Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-19T174141.907

Twitter.com @siberian_times

Przerażające „atrakcje". Cyrkowy niedźwiedź aż trzy razy zaatakował swoją treserkę

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Podobno cyrki mają dostarczać rozrywki i niepowtarzalnych wrażeń. Na pewno tak jest w Rosji, gdzie cyrkowe zwierzęta regularnie atakują swoich trenerów i widzów. Tylko czy o takie wrażenia chodzi cyrkowcom?

Miejscowość Bieriozowskij w obwodzie kemerowskim, głęboka Syberia. Na rynek zajechał Cyrk Arlekin, reklamujący się występami tresowanych zwierząt. Dziś gwiazdą miał być niedźwiedź - akrobata.

BeFunky-collage - 2021-07-19T162616.093

Chcieli zrobić pokaz pirotechniczny w środku obszaru chronionego. Groziła katastrofa

CZYTAJ DALEJ

Niedźwiedź stracił cierpliwość... trzy razy

Niestety, nie wszystko idzie po myśli cyrkowców. W czasie jednego wieczoru niedźwiedź-akrobata zaatakował swoją trenerkę aż trzy razy. Dwa ataki zostały nagrane przez jednego z widzów. Aż trudno uwierzyć własnym oczom.

Na filmie widzimy, jak niedźwiedź w czapce z folii i fioletowym szaliku kroczyć na tylnych nogach, ku uciesze publiczności. Prowadzi go trenerka. Niedźwiedź najwyraźniej ma dość całej zabawy i uderza kobietę łapą.

Następnie rzuca jej się do nóg i przewraca szybko. To śmiertelnie groźny moment - zwierzę mogłoby z łatwością ugryźć kobietę w kark, głowę lub twarz, i zabić na miejscu. Zostaje jednak odciągnięte przez dwóch innych cyrkowców, z których jeden musi wpaść na scenę z garderoby.

Już po chwili widzimy, jak ten sam niedźwiedź atakuje tę samą trenerkę, która próbuje zmusić go do przeskoczenia przez obręcz. Zadaje jej tylko jeden cios i zostaje powstrzymany przez innego cyrkowca.

Humanitarne traktowanie zwierząt?

Jak ustalił portal Siberian Times, był jeszcze trzeci atak, który jednak nie został nagrany. Wszystko rozgrywało się na oczach widzów, w tym dzieci.

Należy zadać pytanie: jak zmaltretowany musi być tresowany niedźwiedź, by jednego wieczora trzy razy rzucić się na własną trenerkę?

Portal dodaje, że Cyrk Arlekin reklamuje się jako szczególnie przyjazny zwierzętom, które traktuje jakoby bardzo humanitarnie. Temu komentarzowi towarzyszy zdjęcie, ukazujące niedźwiedzie, które cyrkowcy z Arlekina poprzebierali w stroje baletnic:

Cyrk Arlekin

Cyrk Arlekin

Cyrki objazdowe, takie jak Arlekin, nadal są w Rosji legalne. W wielu krajach Unii Europejskiej tego typu rozrywka została już jednak zakazana z uwagi na troskę o dobro zwierząt.

Polska Akademia Nauk już w 2015 r. wydała orzeczenie, stwierdzające, że pokazy cyrkowe z użyciem zwierząt nie mają walorów edukacyjnych.

Obejrzyjcie wstrząsające nagranie z Cyrku Arlekin:


Źródło: Twitter.com @siberian_times

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >