Swiatzwierzat.pl
Nagranie z Bieszczad robi furorę. Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć (1)

twitter/Lasy Państwowe

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Niedźwiedzie wciąż pozostają najbardziej intrygującymi stworzeniami zamieszkującymi polskie lasy. Choć można spotkać je bardzo rzadko, wszyscy miłośnicy "misiów" mogą dowiedzieć się więcej na ich temat, choćby dzięki fotopułapkom rozstawianym przez leśników. Tym razem na nagraniu udało się uwiecznić naprawdę wyjątkowy moment. Nie chciałbyś usłyszeć tego na żywo.

To już nie pierwsze nagranie z fotopułapki Kazimierza Nóżki z Nadleśnictwa Baligród, które szturmem podbija sieć. Teraz oprócz aspektów wizualnych można doświadczyć również tych dźwiękowych. Niedźwiedź zamieszkujący tamtejsze lasy głośno dał o sobie znać.

Niedźwiedź nie zważał na ciszę nocną, ryknął na całe gardło

Nie od dziś wiadomo, że eksperci z Nadleśnictwa Baligród chętnie dzielą się z internautami materiałami wideo i zdjęciami, na których pokazują rodzimą florę i faunę, znajdującą się na ich terenach. Jednym z ostatnich nagrań z fotopułapki Kazimierza Nóżki jest niedźwiedź, który pod osłoną nocy głośno zakomunikował swoją obecność.

Dlaczego koty boją się ogórków Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

CZYTAJ DALEJ

Niedźwiedź brunatny wyraźnie nic nie robi sobie z obecności fotopułapki, a co więcej ustawia się dokładnie przed nią, zupełnie jakby chciał zostać nagrany. Wieczorową porą, kiedy w lesie zapadł już zmrok, wybrał się na przechadzkę, najpewniej w poszukiwaniu przysmaków. W końcu nocny głód jest doskonale znany każdemu z nas.

Jednak największe wrażenie robi moment, gdy drapieżnik otwiera swoja potężną paszczę i wydaje z niej donośny ryk. Odgłosy niedźwiedzia robią ogromne wrażenie i jesteśmy przekonani, że nikt nie chciałby ich usłyszeć, będąc w trakcie wędrówki po bieszczadzkich szlakach.

Internauci pod wrażeniem pomruków niedźwiedzia

Nie ma się co dziwić, że nagranie cieszy się tak ogromną popularnością w sieci. W końcu na pewno mało kto miał okazję usłyszeć, jak brzmi niedźwiedź w naturalnym dla siebie środowisku - a co ważne, mało kto chciałby tego doświadczyć z uwagi na własne bezpieczeństwo.

- Nigdy nie widziałem ani nie słyszałem. Chyba dlatego jeszcze żyję - pisze jeden z internautów.

- Prawie jak dzik, można się pomylić! - zauważa kolejny.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć zabawnych komentarzy, które pozostawili po sobie użytkownicy sieci o poczuciu humoru:

- Coś jak odgłosy z łazienki w trakcie grypy żołądkowej;

- Mój sąsiad z kosiarką żyłkową.

Niektórzy słusznie zwrócili uwagę, że niedźwiedź o tej porze roku powinien smacznie spać w swojej gawrze. Jednak ten osobnik wyraźnie wolał buszować po kniejach w poszukiwaniu czegoś pysznego do zjedzenia, a przy tym nie na żarty straszyć wszystkie stworzenia w okolicy. Na niechęć do powrotu do drzemki wpływ może mieć także ciepła, jak na styczeń, pogoda.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie - Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy! KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: eska.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >