Swiatzwierzat.pl
Waldemar B.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Przywiązał psa do samochodu, potem tłumaczył, że kocha zwierzęta. Waldemar B. oskarżony

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

61-letni Waldemar B. odpowie przed sądem za znęcanie się nad swoim psem ze szczególnym okrucieństwem. Jak podaje RMF FM do Sądu Rejonowego w Kościerzynie wpłynął akt oskarżenia wobec byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza.

Przypominamy, że w kwietniu 2021 roku Waldemar B. został zatrzymany przez Policję w związku z uzasadnionym przypuszczeniem popełnienia przestępstwa. Dowodem w sprawie było drastyczne nagranie przedstawiające psa przywiązanego do haka holowniczego, którego były senator PiS ciągnął za samochodem.

Waldemar B. oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami

Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w rozmowie z dziennikarzami RMF FM potwierdziła, że po blisko trzech miesiącach gromadzenia materiałów dowodowych w sprawie Waldemara B. prokuratura skierowała wobec niego akt oskarżenia.

Treść aktu oskarżenia nie zmieniła się od czasu objęcia byłego polityka śledztwem. Za popełniony czyn grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Motornicza MPK

Cud we Wrocławiu. Motornicza tramwaju uratowała rannego dzięciołka przed rozjechaniem

CZYTAJ DALEJ

Były polityk znęcał się nad zwierzętami. Mieszkańcy okrzyknęli go "dewiantem roku"

Nagranie, które trafiło do komendy policji w Kościerzynie oraz zeznania świadków zdarzenia pozwoliły funkcjonariuszom rozpocząć śledztwo. W trakcie interwencji na posesji należącej do Waldemara B. zabezpieczono ciało zakopanego czworonoga, a drugiego z psów przewieziono do schroniska.

Sekcja zwłok zwierzęcia ujawniła, że pies zginął wskutek niewydolności krążeniowo-oddechowej, a także doznał poważnych uszkodzeń narządów wewnętrznych. Niestety, po blisko trzech miesiącach Hazar, drugi z psów należących do Waldemara B., również odszedł.

Waldemar B. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, lecz nie przyznaje się do winy. W udzielanych wywiadach odgrażał się, że postawione mu zarzuty są absurdalne z uwagi na to, że kocha zwierzęta.

Innego zdania są mieszkańcy Kościerzyny, którzy w ramach wspólnego sprzeciwu wobec znęcania się nad zwierzętami zorganizowali protesty potępiające zachowanie lokalnego polityka. Przy ulicy Wojska Polskiego, przed pomnikiem ufundowanymi przez Waldemara B., stanęły banery z jednoznacznym hasłem "Mamy dość dyktatury dewiantów".

- On już nie ma wejścia na kościerski rynek, wszyscy pluną na niego. To niby osoba pobożna, chodzi do kościoła, a robi takie rzeczy. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania. Mam nadzieje, że zostanie surowo ukarany - czytamy słowa pani Katarzyny na stronie "Faktu".

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >