Swiatzwierzat.pl
zbrodnia

Instagram.com @flying.babis / Photo by Cody Board on Unsplash

Z pozoru czuły mąż, w środku potwór. Zabójca żony i psa przerwał milczenie

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Grecja jeszcze nie doszła do siebie po tym, jak kraj obiegła wieść o porażającej zbrodni, a już ogłoszono nowe, wstrząsające fakty. Czy śledztwo doprowadzi do ukarania sprawcy?

Do strasznych wydarzeń doszło w maju. Grek Babis Anagnostopoulos w jednej chwili przestał być przykładnym mężem Brytyjski Caroline Crouch i dopuścił się najgorszego. Zabił swoją żonę i upozorował napaść nieznanych napastników na dom. Nie poprzestał na jednym morderstwie.

Figurki maneki neko

Wyzwanie tylko dla najbystrzejszych. Pośród kocich figurek ukrył się żywy kot, czy potrafisz go znaleźć?

CZYTAJ DALEJ

Brutalny koniec dwóch żyć

Jakby śmierci kobiety było mało, Babis udusił także szczeniaczka husky, który był oczkiem w głowie Caroline. Zrobił to, by jego historyjka o nieznanych napastnikach była bardziej wiarygodna.

Jak twierdzą greccy śledczy, Babis to znakomity aktor. Z zimną krwią przez ponad dwa miesiące okłamywał funkcjonariuszy i opinię publiczną. Dopiero w ostatnich dniach przyznał się do winy. Powiedział wreszcie, że to on zabił żonę i psa.

Co skłoniło mordercę do przyznania się? Niestety, nie wyrzuty sumienia. Babis wpadł przez technologiczne gadżety, których używał on i jego zamordowana żona.

Dwa kluczowe dowody

Według Babisa Caroline została zamordowana dużo później niż faktycznie zmarła. Tymczasem śledczy ustalili dokładną datę jej zgonu na podstawie odczytu z zegarka, który nosiła kobieta. Urządzenie mierzyło i zapisywało jej puls. Gdy puls ustał, wiadomo było, że Caroline zmarła.

Sam Babibs też popełnił błąd. W dniu zbrodni miał założony stoper liczący kroki - kolejny gadżet, przydatny dla osób dbających o linię i kondycję. Policjanci ustalili na podstawie odczytu ze stopera, że Babis chodził po domu w czasie, gdy jak sam twierdził, leżał związany przez nieznanych napastników.

Te i inne dowody wymusiły w końcu na bezdusznym Greku przyznanie się do winy.

Zbrodnia w afekcie

Babis usłyszał już zarzuty o morderstwo, znęcanie się nad zwierzętami (zabicie szczeniaczka) i składanie fałszywych zeznań. Grozi mu długa odsiadka.

Dlaczego doszło do zbrodni, która wstrząsnęła Grecją? Niestety, powód jest prozaiczny. Babis i Caroline tylko na Instagramie wyglądali na zgodną parę. Jak ustalili śledczy, w rzeczywistości kłócili się często. Caroline planowała porzucenie Babisa i odejście od męża wraz z córeczką, Lydią. Najprawdopodobniej Babis działał w afekcie.

Szczególne okrucieństwo

Choć ogrom ludzkiej tragedii jest w tym wypadku trudny do opisania, należy zwrócić uwagę na uduszenie przez Babisa szczeniaczka husky.

Ta okoliczność może dodatkowo pogrążyć mężczyznę, bo wskazuje, jak bardzo wyrachowany, brutalny i bezduszny był, planując i przeprowadzając swoją zbrodnię.

Instagram Babisa ciągle działa. Można na nim obejrzeć zdjęcia "szczęśliwej" pary, ktore dziś budzą grozę i niedowierzanie.

(Instagram.com @flying.babis)

Źródło: Ofeminin

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >