Swiatzwierzat.pl
samochody

Koscierski.info

Nowe fakty w sprawie byłego senatora PiS. Na posesji znaleziono zwłoki psa

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Były senator PiS jest podejrzewany o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Polityk z Kaszub przyczepił czworonoga do samochodowego haka, po czym z nieznaną prędkością pędził przed siebie. Poinformowana o tym wydarzeniu policja zatrzymała 61-

Drastyczne sceny z udziałem niewinnego psa rozegrały się w miejscowości Rekownica. Świadek zdarzenia nagrał jak kierowca przyczepia psa do haka samochodowego, po czym ciągnie za sobą. Z początku zwierzę próbowało biec za autem, jednak wycieńczone padło. Były senator PiS miał ciągnąć je po asfalcie. Mężczyzna przyznaje się od zaczepienia psa, ale w momencie kiedy zwierzak upada, samochód miał się zatrzymać.

- Zahaczyłem go na smyczy o hak, oczywiście. Tylko tyle. Żeby doprowadzić go do domu. Pies się przewrócił, to natychmiast się zatrzymałem i go odpiąłem – mówił Waldemar B. w rozmowie z portalem Interia.

Truchło psa na działce 

Teraz na jaw wychodzą kolejne informacje w tej sprawie. Jak podaje Radio Gdańsk policja przeszukała gospodarstwo byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości, natrafiając na dwa czworonogi. Jeden z psów nie posiadał żadnych obrażeń, jednak nie został na posesji, a trafił pod opiekę pracownika. Z kolei drugi zwierzak był martwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

  • Policjanci zaczęli sprawdzać inne zdobyte informacje. Na terenie jednej z posesji znaleźli truchło innego psa, również należącego do tego mężczyzny. Zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci sprawdzą, czy jest to to samo zwierzę, które widzieliśmy na filmie – wyjaśnia w rozmowie z Radio Gdańsk st. asp. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jak dodaje ww. portal, przesłuchanie Waldemara B. w prokuraturze ma odbyć się w piątek po południu. Na komisariat miała zgłosić się kobieta, która widziała całe zajście. Czy jej zeznania pomogą politykowi, a może zaszkodzą?

Kim jest Waldemar B.?

B. jest znanym politykiem działającym na Kaszubach. W 2015 roku uzyskał mandat senatora PiS w wyborach parlamentarnych. Trzy lata później, polityk został zawieszony w prawach członka PiS za antysemickie wpisy w mediach społecznościowych. Waldemar B. nie zrezygnował z kariery, został senatorem niezrzeszony. W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego. Nie dostał się do parlamentu.

Waldemarowi B. za znęcanie się nad zwierzęciem grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły

waldemar b.

Aktualności

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - okno życia

Aktualności

W Aleksandrowie Łódzkim rusza nowa inicjatywa. Powstanie okno życia dla niechcianych zwierząt

Czytaj więcej >