Swiatzwierzat.pl
Motorniczy

youtube/Bağımsız Kocaeli

Bohaterska postawa motorniczego tramwaju. Monitoring nagrał, jak ratuje zwierzę uwięzione na torach

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien motorniczy z Turcji zyskał ogólnoświatową sławę po tym, jak do sieci trafiło krótkie nagranie z monitoringu. Jak się okazuje, w trakcie pracy mężczyzna zatrzymał tramwaj wypełniony pasażerami i ruszył na pomoc zwierzęciu, które przypadkiem znalazło się na torowisku i nie mogło z niego uciec.

Film pochodzący z monitoringu torów tramwajowych udokumentował niecodzienne zdarzenie. Serhat Topal zdobył się na szlachetny gest, który jest wyrazem empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy.

Motorniczy uratował żółwiowi życie

Pewnego dnia mężczyzna przejeżdżał swoją codzienną trasą, gdy niespodziewanie jego uwagę przykuł ruch po lewej stronie. Okazało się, że na sąsiednim torze znajdował się niewielkich rozmiarów żółw.

- Ten żółw próbował przekroczyć tory w kierunku spokojnej okolicy, ale utknął – powiedział Serhat. - Myślę, że był przerażony.

Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, Serhat zatrzymał tramwaj, wyszedł na tory i przełożył żółwia na trawnik po drugiej stronie ogrodzenia. Uratowane zwierzątko od razu poszło przed siebie.

Dziecko raczkuje

Kot zapobiegł wielkiej tragedii. W ostatniej chwili odciągnął dziecko od krawędzi schodów

CZYTAJ DALEJ

Niesienie pomocy innych stworzeniom jest moralnym obowiązkiem ludzi

Kiedy motorniczy wrócił do pojazdu i wyjaśnił podróżnym zaistniałą sytuację, nie mieli do niego pretensji. Wręcz przeciwnie - z uśmiechem na ustach przyjęli wiadomość o kilkuminutowym opóźnieniu i byli szczęśliwi, że mężczyzna pomógł zwierzęciu w potrzebie.

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że wkrótce po publikacji filmu pan Serhat został okrzyknięty bohaterem. Dzięki niemu żółw uniknął rozjechania na torach i ruszył w dalszą podróż.

- Wszystkie żywe istoty są naszymi przyjaciółmi i powinniśmy podchodzić do nich z miłością – powiedział Serhat w rozmowie z "The Dodo". - Każdy powinien uważać to za własny obowiązek. Ja po prostu spełniłem swój.

Gratulujemy obywatelskiej postawy, która powinna być wzorem do naśladowania i powodem do dumy. Doceniamy profesjonalizm, chęć i zaangażowanie w niesienie pomocy naszym braciom mniejszym, a przede wszystkim nieudawaną skromność!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >