Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Bohaterska postawa motorniczego tramwaju. Monitoring nagrał, jak ratuje zwierzę uwięzione na torach
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.06.2021 02:00

Bohaterska postawa motorniczego tramwaju. Monitoring nagrał, jak ratuje zwierzę uwięzione na torach

Motorniczy
youtube/Bağımsız Kocaeli

Pewien motorniczy z Turcji zyskał ogólnoświatową sławę po tym, jak do sieci trafiło krótkie nagranie z monitoringu. Jak się okazuje, w trakcie pracy mężczyzna zatrzymał tramwaj wypełniony pasażerami i ruszył na pomoc zwierzęciu, które przypadkiem znalazło się na torowisku i nie mogło z niego uciec.

Film pochodzący z monitoringu torów tramwajowych udokumentował niecodzienne zdarzenie. Serhat Topal zdobył się na szlachetny gest, który jest wyrazem empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy.

Motorniczy uratował żółwiowi życie

Pewnego dnia mężczyzna przejeżdżał swoją codzienną trasą, gdy niespodziewanie jego uwagę przykuł ruch po lewej stronie. Okazało się, że na sąsiednim torze znajdował się niewielkich rozmiarów żółw.

- Ten żółw próbował przekroczyć tory w kierunku spokojnej okolicy, ale utknął – powiedział Serhat. - Myślę, że był przerażony.

Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, Serhat zatrzymał tramwaj, wyszedł na tory i przełożył żółwia na trawnik po drugiej stronie ogrodzenia. Uratowane zwierzątko od razu poszło przed siebie.

Niesienie pomocy innych stworzeniom jest moralnym obowiązkiem ludzi

Kiedy motorniczy wrócił do pojazdu i wyjaśnił podróżnym zaistniałą sytuację, nie mieli do niego pretensji. Wręcz przeciwnie - z uśmiechem na ustach przyjęli wiadomość o kilkuminutowym opóźnieniu i byli szczęśliwi, że mężczyzna pomógł zwierzęciu w potrzebie.

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że wkrótce po publikacji filmu pan Serhat został okrzyknięty bohaterem. Dzięki niemu żółw uniknął rozjechania na torach i ruszył w dalszą podróż.

- Wszystkie żywe istoty są naszymi przyjaciółmi i powinniśmy podchodzić do nich z miłością – powiedział Serhat w rozmowie z "The Dodo". - Każdy powinien uważać to za własny obowiązek. Ja po prostu spełniłem swój.

Gratulujemy obywatelskiej postawy, która powinna być wzorem do naśladowania i powodem do dumy. Doceniamy profesjonalizm, chęć i zaangażowanie w niesienie pomocy naszym braciom mniejszym, a przede wszystkim nieudawaną skromność!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami