Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Bezdomny pies nosi pustą miskę gdziekolwiek się udaje. Tak bardzo pragnie, by ktoś ją napełnił
Martyna Pałka
Martyna Pałka 02.09.2022 09:33

Bezdomny pies nosi pustą miskę gdziekolwiek się udaje. Tak bardzo pragnie, by ktoś ją napełnił

Bezdomny pies z miską
fot. YouTube/World Animal Awareness Society

Wolontariusze amerykańskiej organizacji American Strays Project zamieścili w sieci wzruszające nagranie, które udało im się stworzyć podczas jednego ze swoich projektów. Badacze natknęli się wówczas na bezpańskiego psa, który błąkał się po okolicy, niosąc w pysku pustą miskę, z nadzieją, że ktoś go nakarmi.

Amerykańscy badacze zamieścili filmik, aby wyedukować społeczeństwo i poinformować ich o tym, jak poważny jest obecnie problem bezpańskich i wygłodzonych psów. Organizacja apeluje o zaopiekowanie się takimi zwierzętami lub zgłoszenie problemu do odpowiedniej placówki.

Bezdomny pies chodził z pustą miską w pysku z nadzieją, że ktoś go nakarmi

Do zdarzenia doszło w jednej z opuszczonych dzielnic miasta Detroit. Bezpański i bezdomny piesek błąkał się od drzwi do drzwi z nadzieją, że znajdzie kogoś, kto zapewni mu choć trochę jedzenia. Zwierzak cały czas nosił ze sobą w pysku metalową miskę, do której ktoś mógłby dać mu odrobinę pożywienia. Niestety, okolica, po której spacerował pies, była całkowicie opuszczona przez ludzi, a on sam długo nie mógł znaleźć nikogo, kto zechciałby mu pomóc.

m1-1024x721.jpg
m2-1024x853.jpg

Czworonoga znaleźli amerykańscy wolontariusze z projektu American Strays Project. Jest to inicjatywa, która powstała dzięki wsparciu i zaangażowaniu World Animal Awareness Society i ma na celu podniesienie świadomości ludzi na temat bezpańskich psów. Właśnie podczas realizowania swojego projektu badacze spotkali opuszczonego pieska.

Problem bezpańskich psów w Detroit

Wolontariusze, jak tylko zobaczyli zwierzaka, natychmiast pospieszyli mu z pomocą. Przez jakiś czas podążali za psem i obserwowali jego zachowanie, a następnie nakarmili go i napoili. Co więcej, Amerykanie zaopiekowali się także pozostałymi bezpańskimi i bezdomnymi psami, które błąkały się po opuszczonej dzielnicy Detroit.

Wbrew pozorom problem porzuconych bezpańskich psów jest większy, niż mogłoby się wydawać i nie dotyczy to jedynie Stanów Zjednoczonych. Dlatego też wolontariusze specjalnych organizacji walczących o prawa zwierząt zachęcają ludzi do zaopiekowania się znalezionymi zwierzętami lub chociaż do zgłoszenia problemu osobom zajmującym się takimi sprawami. Pomoże to uchronić pupile przed zimnem, głodem, chorobami, a nawet śmiercią.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi: Pies