Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kociak ma dopiero 9 miesięcy, a już nazywają go gigantem. Gdy wstanie, jest wzrostu 5-letniego dziecka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 27.01.2023 16:28

Kociak ma dopiero 9 miesięcy, a już nazywają go gigantem. Gdy wstanie, jest wzrostu 5-letniego dziecka

Dziewczyna z kotem
instagram/through.the.lleaves

Niektórzy miłośnicy kotów uważają, że nie ma nic słodszego na świecie od małego, puchatego mruczka. A co jeśli kocię już po kilku tygodniach przybiera rozmiary dorosłego rysia? Zwierzak należący do Chastity Hobbs ma dopiero 9 miesięcy i już jest prawdziwym olbrzymem. Mimo to Kusa nie przestaje rosnąć!

Czy Kusa pobije wszelkie zwierzęce rekordy Guinnessa? Bardzo możliwe! Różnica między zdjęciami z pierwszych dni w nowym domu a tymi obecnymi jest kolosalna. Opiekunka mruczka należącego do rasy Maine Coon, czyli jednych z największych kotów domowych, zapewnia, że choć może przypominać małego tygrysa, jest bardzo grzeczny i delikatny.

9-miesięczny kociak nie przestaje rosnąć. Nawet nie zdaje sobie sprawy, jakim jest olbrzymem

W 2022 roku Chastity Hobbs ze Stanów Zjednoczonych postanowiła powiększyć swoją rodzinę o nowego pupila. Wybór padł na białe kocię rasy maine coon, której przedstawiciele są zawsze wyjątkowo rośli, a w dorosłości mogą ważyć nawet 11 kg. Dodatkowym wyróżnikiem są wysoko osadzone uszy, zakończone, niczym u rysia, długimi pędzelkami. Już kiedy złożyła wizytę w domu hodowcy i obejrzała kilkutygodniowego malucha, dostrzegła, że wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Był od nich znacznie większy i masywniejszy.

Kusa
instagram/through.the.lleaves

Będąc pod wrażeniem jego rozmiarów, Chastity zaprosiła kotka o imieniu Kusa do swojego życia i na bieżąco dokumentowała jego postępy w nowym miejscu zamieszkania. Po pewnym czasie zdecydowała, że zamieści w sieci filmik, na którym pokaże, jak jej pupil rósł z tygodnia na tydzień. Nie ma się co dziwić, że materiał szybko zdobył popularność w sieci, ponieważ koci gigant stał się prawdziwym fenomenem.

Prawdą jest, że rasa maine coon charakteryzuje się dużo większym rozmiarem od pozostałych mruczków, lecz Kusa, który w wieku 9 miesięcy ma ponad metr długości to ewenement wśród przedstawicieli swojego gatunku! Warto jednak nie zapominać, że to nie pierwszy taki przypadek, kiedy kot urósł do ogromnych rozmiarów.

Kusa
instagram/through.the.lleaves

Kusa ma obecnie 9 miesięcy, a już jest tak ogromny, że jego opiekunka z trudem bierze go na ręce. Natura nie powiedziała jednak ostatniego słowa, bowiem zwierzak może rosnąć aż do 4-5. roku życia.

Zdaniem właścicielki, Kusa jest bardzo spokojnym kotem, który nie skrzywdziłby nawet muchy. Lubi się przytulać i jest bardzo uległy w stosunku do innych kotów normalnych rozmiarów, z którymi żyje pod jednym dachem, z których dwa, co warto podkreślić, są niewidome.

Duży kot, duże wydatki?

Chastity Hobbs nie ukrywa, że z gigantycznym rozmiarem swojego pupila wiążą się dużo większe wydatki niż w przypadku mruczków mniejszych rozmiarów. Ze względu na swoje onieśmielające rozmiary Kusa ma większe zapotrzebowanie kaloryczne, a co za tym idzie, potrzebuje zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze. Jego opiekunka wyliczyła, że średnio na miesiąc wydaje na jego utrzymanie równowartość około siedmiuset złotych.

Kusa
instagram/through.the.lleaves

Biorąc pod uwagę fakt, że Kusa na pewno wciąż urośnie, a oprócz niego Chastity ma jeszcze inne zwierzęta, kobieta mocno zaczęła zastanawiać się nad przeprowadzką do większego mieszkania. Jednak, aby wcielić ten plan w życie, potrzebuje więcej środków pieniężnych.

Pod filmikami, które zamieszcza ze swoim imponujących rozmiarów pupilem, internauci sugerują jej, aby postarała się go wypromować w sieci. Ze względu na swoją wyjątkowość Kusa ma szanse stać się popularnym kocim influencerem. Już teraz o jego istnieniu dowiedzieli się internauci w różnych zakątkach świata.

Naukowcy nie mają wątpliwości, że mruczek z Arizony ma bardzo realne szanse na pobicie rekordu Guinnessa. Na chwilę obecną największy kot świata miał 1,23 metra długości, dlatego będziemy bacznie obserwować kolejne zmiany w wyglądzie Kusy. A Wy będziecie mu kibicować?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: se.pl