Zdjęcie podglądowe - policja
Źródło: pixabay/diegoparra

Przerażające odkrycie w Wielkopolsce. Znaleziono zwłoki brutalnie zamordowanych zwierząt, policja wszczęła dochodzenie

15 Lutego 2021

Oskórowane zwłoki psów zostały znalezione na skraju lasu w miejscowości Śmigiel. Wielkością i budową ciała przypominają psy myśliwskie, najprawdopodobniej charty. O szokującym znalezisku poinformował kościański oddział Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Wolontariusze nie mają wątpliwości, że to człowiek obdarł zwierzęta ze skór.

Do zatrważającego odkrycia doszło w niedzielę 14 lutego na obrzeżach Śmigla (woj. wielkopolskie). Pewna mieszkanka udała się na spacer po lesie, gdy niespodziewanie dokonała makabrycznego znaleziska.

Sprawca wyrzucił oskórowane zwierzęta do lasu

Jeszcze tego samego dnia o zatrważającym odkryciu powiadomił TOZ Kościan na mediach społecznościowych. Członkowie organizacji zrelacjonowali, że na miejscu znaleziono trzy ciała zwierząt, prawdopodobnie psów. Stan rozkładu wskazuje na to, że leżały w tym miejscu przez kilka dni. Możliwe, że zostały uszkodzone przez dzikie zwierzęta.

- Trzy całkowicie obdarte ze skóry zwierzęta, wielkością i budową przypominające psy myśliwskie/charty (długie ogony, zęby, wielkość). Wyrzucone jak śmieci, bez serca, bez sumienia, w poczuciu całkowitej bezkarności!- napisali członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Na obecną chwilę wciąż nie ustalono, czy zwierzęta zginęły w męczarniach, czy też zostały oskórowane dopiero po śmierci. Niemniej jednak wolontariusze są pewni, że za makabryczny stan znalezionych ciał odpowiada człowiek.

- Ślady widoczne na ciałach sugerują urazy spowodowane ostrym narzędziem/strzałem/zębami. Do tego oskórowane przez ,,człowieka" - tłumaczą aktywiści.

Zdumiewające fakty o niebieskich oczach u kota. Poznaj wszystkie sekrety mruczkówZdumiewające fakty o niebieskich oczach u kota. Poznaj wszystkie sekrety mruczkówCzytaj dalej

Wszczęto dochodzenie

Sprawa martwych zwierząt została zgłoszona na policję. Informacje przekazano także Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii. Wolontariusze mają nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok odnalezionych zwierząt.

- Liczymy, że mimo początkowego braku chęci reakcji służby staną na wysokości zadania! Nie pozwolimy, by takie zachowania zostały ,,zamiecione pod dywan"! Dotyczy to oczywiście wszystkich zwierząt - informują przedstawiciele TOZ Kościan.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje w sprawie zwierząt znalezionych na obrzeżach Śmigla, proszone są o pilny kontakt z policją lub Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Aktywiści gwarantują informatorom pełną anonimowość.

Zobacz zdjęcia: (więcej na stronie TOZ Kościan)

x

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł