Owce
Źródło: twitter/fahdkhan

Stado owiec uciekło z ubojni w Wielkiej Brytanii. Nagrano spektakularny pościg

13 Lutego 2021

Stado owiec nie chciało dobrowolnie pójść pod nóż. Zwierzęta postanowiły ratować swoje życie i gdy tylko nadarzyła się odpowiednia okazja, wybiegły przez drzwi ubojni i rzuciły pędem przez ulice Birmingham. Zszokowani mieszkańcy Wielkiej Brytanii z niedowierzaniem obserwowali i nagrywali zawzięty pościg rzeźnika za ponad 25 owcami. Internauci, w tym członkowie organizacji PETA, którzy obejrzeli popularne wideo, wspólnie kibicowali czworonożnym uciekinierom.

Los bywa przewrotny i potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Tym razem dał szansę owcom, by po raz ostatni zasmakowały odrobinę wolności. Zwierzęta gospodarskie wykorzystały chwilę nieuwagi rzeźnika i rzuciły się do ucieczki, rozbiegając po ulicach jednego z największych miast w Wielkiej Brytanii.

Owce wypełniły ulice miasta

Jak informuje polishexpress.co.uk, do zadziwiającego zdarzenia doszło w miniony czwartek, 11 lutego. Stado owiec najprawdopodobniej wybiegło z rzeźni w Birmingham, która mieści się zaledwie 180 metrów od miejsca, w którym nagrano uciekające owce.

Wideo dokumentujące pościg za zwierzętami w błyskawicznym tempie zyskało popularność na mediach społecznościowych. Widzimy na nim, jak około 25 owiec rozbiega się po ulicy, a za nimi pędzi mężczyzna ubrany w rzeźnicki fartuch, który próbował zapanować nad sytuacją.

Zwierzęta z oczywistych względów wydają się wystraszone, dlatego biegną wzdłuż linii zaparkowanych samochodów i pozostają nieuchwytne dla goniącego je rzeźnika. Bez wątpienia wiedziały, co czeka je po powrocie do ubojni, dlatego próbowały ze wszystkich sił ratować swoje życie.

Ukraińska gwiazda Instagrama wytatuowała swoją kotkę. Chcąc się wytłumaczyć, rozpętała w sieci prawdziwą burzęUkraińska gwiazda Instagrama wytatuowała swoją kotkę. Chcąc się wytłumaczyć, rozpętała w sieci prawdziwą burzęCzytaj dalej

Internauci stanęli w obronie zwierząt

Filmik opublikowany na Facebooku wzbudził duże zainteresowanie oraz poruszenie wśród użytkowników platformy. Sekcja komentarzy wkrótce zapełniły się od słów rozemocjonowanych widzów pościgu.

Niewiarygodne zdarzenie z ulic Birmingham przykuło uwagę zarówno zwyczajnych sympatyków, jak i aktywnie działających obrońców praw zwierząt. Do dyskusji w komentarzach przyłączyła się nawet dyrektorka organizacji Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, która kibicowała uciekającym owcom.

- Biegnij owco, biegnij! Ta gromada owiec pokazała pomysłowość i determinację. Ktokolwiek jest ich właścicielem, w ramach ziarna współczucia, musi zwrócić im wolność. One są kimś, nie gulaszem. Są charakterami, nie kotletami. Owce te są ambasadorami tej reszty wciąż przeznaczonej na ubój - podkreśliła Elisa Allen, dyrektorka PETA.

- Uciekajcie tak szybko, jak możecie, to jest okropne - komentowała wideo inna z użytkowniczek platformy.

Na obecną chwilę jednak nie wiadomo, jak zakończyła się obława na stado owiec. Czy zwierzęta zostały ostatecznie złapane? A może niektórym udało się wywinąć śmierci i mogą, przynajmniej przez pewien czas, cieszyć się wolnością?

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł