Swiatzwierzat.pl
Owce

twitter/fahdkhan

Stado owiec uciekło z ubojni w Wielkiej Brytanii. Nagrano spektakularny pościg

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Stado owiec nie chciało dobrowolnie pójść pod nóż. Zwierzęta postanowiły ratować swoje życie i gdy tylko nadarzyła się odpowiednia okazja, wybiegły przez drzwi ubojni i rzuciły pędem przez ulice Birmingham. Zszokowani mieszkańcy Wielkiej Bry

Los bywa przewrotny i potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Tym razem dał szansę owcom, by po raz ostatni zasmakowały odrobinę wolności. Zwierzęta gospodarskie wykorzystały chwilę nieuwagi rzeźnika i rzuciły się do ucieczki, rozbiegając po ulicach jednego z największych miast w Wielkiej Brytanii. 

Owce wypełniły ulice miasta

Jak informuje polishexpress.co.uk, do zadziwiającego zdarzenia doszło w miniony czwartek, 11 lutego. Stado owiec najprawdopodobniej wybiegło z rzeźni w Birmingham, która mieści się zaledwie 180 metrów od miejsca, w którym nagrano uciekające owce. 

Wideo dokumentujące pościg za zwierzętami w błyskawicznym tempie zyskało popularność na mediach społecznościowych. Widzimy na nim, jak około 25 owiec rozbiega się po ulicy, a za nimi pędzi mężczyzna ubrany w rzeźnicki fartuch, który próbował zapanować nad sytuacją.

Zwierzęta z oczywistych względów wydają się wystraszone, dlatego biegną wzdłuż linii zaparkowanych samochodów i pozostają nieuchwytne dla goniącego je rzeźnika. Bez wątpienia wiedziały, co czeka je po powrocie do ubojni, dlatego próbowały ze wszystkich sił ratować swoje życie.

Internauci stanęli w obronie zwierząt

Filmik opublikowany na Facebooku wzbudził duże zainteresowanie oraz poruszenie wśród użytkowników platformy. Sekcja komentarzy wkrótce zapełniły się od słów rozemocjonowanych widzów pościgu.

Niewiarygodne zdarzenie z ulic Birmingham przykuło uwagę zarówno zwyczajnych sympatyków, jak i aktywnie działających obrońców praw zwierząt. Do dyskusji w komentarzach przyłączyła się nawet dyrektorka organizacji Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, która kibicowała uciekającym owcom.

- Biegnij owco, biegnij! Ta gromada owiec pokazała pomysłowość i determinację. Ktokolwiek jest ich właścicielem, w ramach ziarna współczucia, musi zwrócić im wolność. One są kimś, nie gulaszem. Są charakterami, nie kotletami. Owce te są ambasadorami tej reszty wciąż przeznaczonej na ubój - podkreśliła Elisa Allen, dyrektorka PETA.

- Uciekajcie tak szybko, jak możecie, to jest okropne - komentowała wideo inna z użytkowniczek platformy.

Na obecną chwilę jednak nie wiadomo, jak zakończyła się obława na stado owiec. Czy zwierzęta zostały ostatecznie złapane? A może niektórym udało się wywinąć śmierci i mogą, przynajmniej przez pewien czas, cieszyć się wolnością? 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

  • Ukryta kamera przyłapała niedźwiadki na nocnych harcach. Wideo z ich udziałem stało się hitem sieci

  • Malutkie kruszynki zamknięto w zimnej budzie. Przeżyły tylko dlatego, że wzajemnie się ogrzewały

  • Aktywiści ujawnili brutalną prawdę o życiu „frankenkurczaków". Nagranie wstrząsnęło Polską

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >