Swiatzwierzat.pl
Kostek

fot. Konstanty Golba

Zostawili psa na polu i poszli. Staruszek był sztywny z zimna, na dworze było 12 stopni mrozu

3 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W okresie rekordowo niskich temperatur w Polsce opiekunowie psiego seniora zostawili go na środku pola i uciekli. Gdyby nie pomoc okolicznej mieszkanki, czworonóg najpewniej nie przeżyłby na mrozie. Ratownicy zwierząt proszą o udzielanie informacji na temat jego właściciela.

Nazajutrz po świętach Bożego Narodzenia między Mądrzechowem a Ząbinowicami w gminie Bytów znaleziono porzucone zwierzę. Starszy pies kulił się na śniegu, podczas gdy na zewnątrz panowały minusowe temperatury. Właściciele byli na tyle łaskawi, aby zostawić mu koc.

Psi senior porzucony przy -12 stopniach

- Jakim trzeba być potworem, żeby starego, ledwo chodzącego psa porzucić w rowie na polu na 12 stopniowym mrozie? - zastanawia się Barbara Makurat, tymczasowa opiekunka znalezionego psiaka. - Przejmujemy opiekę nad staruszkiem. Będzie miał na imię Kostek. Trzymajcie kochani kciuki za dziadeczka.

Obecnie Kostek znajduje się pod opieką Fundacji Projekt KOSMA Pomagamy Psim Seniorom i przebywa w domu tymczasowym, gdzie stale zajmuje miejsce obok kaloryfera. Wizyta u weterynarza pozwoliła ustalić, że zwierzę ma około 13-15 lat. Ze względu na stan zapalny górnych dróg oddechowych, przyjmuje antybiotyk.

Osoby chętne zaadoptować psiego seniora proszone są o bezpośredni kontakt z przedstawicielami organizacji. Może ten poczciwy staruszek znajdzie miejsce akurat w Twoim domu?

Hubert Urbański

"Milionerzy". Padło pozornie łatwe pytanie o uzębienie ssaków. Czy zaznaczyłbyś prawidłową odpowiedź?

CZYTAJ DALEJ

Tymczasem prozwierzęcy aktywiści, którzy udzielili pomocy Kostkowi, proszą wszystkie osoby będące w posiadaniu informacji na temat właściciela psa o niezwłoczny kontakt pod nr tel. 721 108 765. Człowiek, który zostawił bezbronną istotę na pewną śmierć, musi odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem.

- Nie bądźmy obojętni i nie dawajmy zgody na takie bestialstwo - podkreślają w komunikacie.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Konstanty Golba, Fundacja Nasze Futrzaki

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >