Swiatzwierzat.pl
Pies w samochodzie

unsplash/Jay Heike

Zostawił psa w samochodzie i poszedł na koncert. Zwierzę uratowała policja

24 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jeden z uczestników Edison Festival, odbywającego się w Baranowie koło Poznania, zostawił psa zamkniętego w samochodzie i sam udał się na koncert. Losem zwierzęcia zainteresowali się przechodnie, którzy zaalarmowali policję.

W ostatnich dniach temperatura w wielu regionach Polski przekroczyła 30 stopni, a jednak niebezpieczne skutki upałów i nadmiaru słońca zdają się nie zajmować myśli co poniektórych opiekunów zwierząt. Mimo wielokrotnych apeli policji, by nie zostawiać dzieci i zwierząt zamkniętych w samochodzie, wciąż znajdują się osoby gotowe zaryzykować dla chwilowej rozrywki czy załatwienia naglących spraw.

Zostawił psa w samochodzie, sam poszedł się bawić

W sobotę, 23 lipca przed godziną 20, do policjantów z Tarnowa Podgórnego wpłynęło zawiadomienie o psie uwięzionym wewnątrz zamkniętego pojazdu. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód od dłuższej chwili stał zaparkowany w okolicach jednego ze sklepów, a po kierowcy nie było ani śladu.

Jak przekazała portalowi "EPoznań" podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Zwierzak znajdujący się w samochodzie był wyraźnie wycieńczony, dlatego należało go jak najszybciej wydostać na świeże powietrze. Interwencja zakończyła się wybiciem szyby i uwolnieniem pieska.

Pies przed sklepem

Kierowniczka Biedronki wyrzuciła klienta ze sklepu. Powód? Mały pies na rękach

CZYTAJ DALEJ

Opiekun psa poniesie konsekwencje

Po krótkim czasie na miejsce przyszedł właściciel pojazdu. Według nieoficjalnych informacji, właściciel psa wzywany był również ze sceny w trakcie trwającego koncertu.

Mężczyzna został poinformowany, że będą w stosunku do niego wyciągnięte konsekwencje za łamanie przepisów ustawy o ochronie praw zwierząt. Nawet jeśli zdawało mu się, że wieczorami temperatura panująca w zamkniętym samochodzie nie stanowi zagrożenia życia i zdrowia jego podopiecznego, to należy mieć na uwadze wiele innych potencjalnych niebezpieczeństw, jak choćby utrudniony dopływu świeżego powietrza.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: epoznan.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >