Swiatzwierzat.pl
Małpa Rosja

fot. twitter.com/l_kurien

Agresywna małpa zaatakowała 2-latkę. Matka wyrwała córkę w ostatniej chwili

23 Lipca 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Za wschodnią granicą prywatne ogrody zoologiczne są jednymi z ulubionych atrakcji tamtejszych oligarchów i innych milionerów. To kontrowersyjny temat nie tylko z pobudek moralnych, ale i ze względów bezpieczeństwa. Zwierzęta nie zawsze są odpowiednio dopilnowywane, o czym w brutalny sposób przekonała się pewna rodzina. Małpa zaatakowała ich 2-letnią córkę.

W sieci pojawiło się trudne do oglądania nagranie, na którym widać, jak agresywne zwierzę wtargnęło na prywatną posesję sąsiadów właściciela zoo. Szybko zaatakowało najsłabsze z ogniw znajdujące się w pobliżu, ledwie 2-letnią dziewczynkę.

Małpa zaatakowała dziecko

Na wspomnianym wyżej wideo z domowego monitoringu widać, jak grupa dzieci bawi się na podwórku. Wszystkie akurat są na drabinie, gdy na posesję wpada rozwścieczona małpa. Starsze dzieci szybko uciekają, ale na miejscu zostaje mało świadoma sytuacji dziewczyna, którą małpa atakuje.

BeFunky-collage (89)

Owczarek wylądował w aucie z płaczącym dzieckiem. Reakcja stała się hitem w sieci

CZYTAJ DALEJ

W kolejnych sekundach filmu widać, jak małpa najpierw szarpie dziecko, by oderwać je od drabiny, a potem je dosiada. Po kilku chwilach zjawia się matka, która chwyta maleństwo i wyrywa je z rąk stworzenia. To jednak nie daje za wygraną i dalej doskakuje do dziecka.

W pewnej chwili pojawia się także ojciec, który jest małpą wyraźnie przerażony i nieudolnie odgania ją nogą. Widać, że zwierzę na chwilę jeszcze doskakuje do trzymanej w rękach matki dziewczynki. Dopiero po chwili sytuacja zostaje opanowana.

Co z dziewczynką zaatakowaną przez małpę?

Ze względu na słabą jakość wideo ciężko ocenić obrażenia zadane dziecku przez dzikie zwierzę. Można jednak stwierdzić, że mocno ucierpiało, bo jest kompletnie bezwładne, gdy matka trzyma je na rękach. Niestety, lokalne doniesienia potwierdzają, że dziewczynka doznała fatalnych obrażeń.

Dziewczynka, zanim otrzymała pomoc, niemalże wykrwawiła się na śmierć. Ostatecznie udało się ją odratować w szpitalu, ale wciąż nie można uznać jej stanu za stabilny. Lekarze dalej walczą o jej życie. Trzymamy więc kciuki, by wyzdrowiała.

Nie ma wątpliwości, że sytuacja ta powinna być alarmem dla tamtejszych rządzących, którzy odpowiednimi przepisami powinni uniemożliwić posiadanie dzikich, niebezpiecznych zwierząt na własnej posesji. Niestety, wydaje się, że po tej tragedii niewiele się zmieni.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: se.pl/ twitter.com/l_kurien

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Nasze ZOO

Łódzkie ZOO powiększyło się o nowe zwierzęta. Nazywane są kotomisiami

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Nieśmiały nosorożec wreszcie pokazał się na wybiegu. Opiekunowie ZOO pękają z dumy

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Z psem do ZOO? Wykluczone. Ostrzegamy przed konsekwencjami

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

W ZOO urodziła się alpaka. Warszawiacy pomogą w wyborze imienia

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Łódzkie ZOO przekazało radosne wieści. Para leniwców została rodzicami

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Wielka radość we wrocławskim ZOO. Urodził się samczyk kotika afrykańskiego

Czytaj więcej >