Nosorożec z młodym na wybiegu
Źródło: Facebook/ZOO Wrocław

Wielka radość we wrocławskim zoo. Na świat przyszła piękna samiczka

11 Stycznia 2021

ZOO we Wrocławiu pochwaliło się nowym zwierzakiem. Wczoraj na Facebooku ogłoszono radosną nowinę - 6 stycznia na świat przyszła piękna, mała samiczka nosorożca! Jest przeurocza i z pewnością warta zobaczenia.

We Wrocławiu niedawno na świat przyszło wyjątkowe zwierzę. W ZOO urodził się mały nosorożec! Maluch jest przeuroczy i podbił serca internautów, a zapewne za jakiś czas będzie można osobiście odwiedzić to niesamowite zwierzątko.

Narodziny w ZOO

- To dziewczynka! - ogłosiło z radością ZOO Wrocław na Facebooku.

Malutka samiczka nosorożca urodziła się w środę, 6 stycznia o godzinie 17:17. Na nagraniu udostępnionym na Facebooku można podejrzeć cud narodzin wyjątkowego, rzadkiego zwierzaka.

- Jest w pełni zdrowa, pije mleko i pod troskliwym okiem mamy Maruśki uczy się stawiać pierwsze kroczki - czytamy dalej na Facebooku.

Internauci od razu się zakochali w samiczce nosorożca i już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli ją zobaczyć na własne oczy w ZOO. W niecałą dobę nagranie zdobyło blisko 4 tysiące polubień!

Mały, biały piesek był przeznaczony na mięso. Dzięki ratownikom zaznał miłości po raz pierwszyMały, biały piesek był przeznaczony na mięso. Dzięki ratownikom zaznał miłości po raz pierwszyCzytaj dalej

- Cuuuudo matki natury! Jest prześliczna! Gratulacje dla ukochanego ZOO Wrocław i wspaniałych opiekunów oraz Pana dyrektora Radosława! No i oczywiście dla mamuśki Maruśki - napisała w komentarzu wielbicielka zwierząt.

- Jak urodzona w trzech króli, to powinna mieć na imię Queen lub Princesa - podsunęła pomysł inna internautka.

Plany na przyszłość

Nosorożce to potężne i wyjątkowe stworzenia. Stały się zagrożone w wyniku polowań i kłusownictwa. Obecnie jednak rośnie społeczna świadomość na temat dzikiej przyrody i zagrożeń dla niej, a niebagatelną rolę w jej rozpowszechnianiu odgrywają właśnie ogrody zoologiczne.

Co więcej, ZOO nie tylko edukuje, ale także sprawuje opiekę nad hodowlą dzikich czworonogów, co widać na załączonym nagraniu. Obecnie zwierzęta są rozmnażane w ogrodach zoologicznych po to, by w przyszłości można je było wypuścić z powrotem na wolność w ramach reintrodukcji - czyli przywracania gatunku na dawne terytoria, w których wyginął.

Najbardziej spektakularnym przykładem reintrodukcji znanym z Polski są żubry. Jeszcze niedawno na świecie żyło zaledwie 12 osobników tego gatunku, ale dzięki przemyślanej hodowli i odpowiedniemu przygotowaniu ostoi, udało się zwrócić je naturze. Obecna, wolnościowa populacja liczy już ponad 2000 żubrów!

Mamy nadzieję, że młoda samica nosorożca będzie rosła zdrowa i szczęśliwa. ZOO zapowiedziało, że wkrótce poprosi odwiedzających o pomoc w wybraniu dla niej imienia.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: Facebook/ZOO Wrocław

Następny artykuł