Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Gwiazdy i ich zwierzęta > Zofia Zborowska w żałobie. Straciła najwierniejszego przyjaciela, cała rodzina żegna Ziutka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.10.2022 15:47

Zofia Zborowska w żałobie. Straciła najwierniejszego przyjaciela, cała rodzina żegna Ziutka

Zofia Zborowska EA
TRICOLORS/East News, instagram/marysiawiniarska

Zofia Zborowska przekazała smutną wiadomość. Ona i jej najbliżsi są w żałobie. Rodzina straciła najwierniejszego przyjaciela, który towarzyszył im przez wiele lat. Tymczasem na profilu mamy aktorki pojawił się pożegnalny. wpis Maria Winiarska przypomniała w nim o smutnych realiach pracy lekarzy weterynarii.

Zofia Zborowska, córka aktorskiej pary Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego, należy do grona gwiazd, które są szczególnymi miłośnikami zwierząt. Na swoich profilach w mediach społecznościowych wielokrotnie zachęcała do wspierania zbiórek i świadomej adopcji ze schronisk. Oprócz tego, często pokazuje swoją ukochaną suczkę Wiesię, która ma nawet własne konto na Instagramie.

Szczególne miejsce w sercu aktorki zajmował również pies, z którym wspólnie dorastała. Mowa o czworonogu imieniem Ziutek, który niedawno odszedł za Tęczowy Most.

Zofia Zborowska straciła najwierniejszego przyjaciela

Za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie Zofia Zborowska poinformowała, że przeżywa obecnie ciężki okres w swoim życiu. Otóż, do psiego raju odszedł jej wieloletni przyjaciel. Artystka wyjawiła, że jej kompan dożył aż 17 lat.

- Dziś o 9.30 odszedł nasz najwierniejszy przyjaciel Ziucio. Miał 17 lat. Cała rodzina płacze. Pożegnanie ukochanego zwierzaka jest czymś rozrywającym serce - czytamy na profilu aktorki na Instagramie.

Do poruszającego wpisu dodano kilka zdjęć z rodzinnego albumu, na których wraz z Ziutkiem pozuje cała rodzina Zborowskich. Co ciekawe, przyjaciel rodziny Zborowskich trafił do ich domu ze schroniska "Na Paluchu".

Zapewne wiele z nas wie, co łączy się z utratą ukochanego czworonoga. To wielka strata nie tylko dla żony Andrzeja Wrony, ale także jej rodziców, ponieważ to z nimi Ziutek przebywał na co dzień. Zborowska zapewnia, że cała rodzina jest pogrążona w smutku po stracie pupila. Szczególne podziękowania dla lekarzy weterynarii złożyła Maria Winiarska.

Maria Winiarska dziękuje weterynarzom za codzienny trud i wsparcie

71-letnia aktorka także pożegnała ukochanego zwierzaka za pośrednictwem konta na Instagramie, a także wykorzystała post, by poruszyć istotną, a niestety często pomijaną kwestię.

W nawiązaniu do Światowego Dnia Zwierząt doceniła pracę wszystkich lekarzy weterynarii i podziękowała im za udzielone wsparcie, zdając sobie sprawę z obciążenia psychicznego związanego z wykonywaniem obowiązków i obserwowaniem śmierci zwierząt. Gwiazda zdradziła, że pomogli przetrwać jej ostatnie dni, które były ciężkie zarówno dla całej rodziny, jak i dla Ziutka.

- Weterynarze to niesamowicie wrażliwi i kochający zwierzęta ludzie z misją. A to właśnie oni, czasem i parę razy dziennie, muszą mierzyć się z czymś takim, jak eutanazja, z dramatem, i rozpaczą ludzi po odejściu ich ukochanych zwierzaków. A przecież na studiach nikt ich do tego nie przygotowywał - napisała mama Zosi Zborowskiej i dodała. - Pamiętajmy zatem, żeby podziękować weterynarzom, którzy opiekowali się i pomogli odejść twojemu nieuleczalnie choremu i cierpiącemu zwierzęciu.

Mamy nadzieję, że w trudnych chwilach źródłem pocieszenia okaże się drugi pies należący do Zofii Zborowskiej. Aktorka jest szczęśliwą posiadaczką suczki Wiesi, razem z którą niejednokrotnie pojawiała się już na sesjach zdjęciowych i wywiadach w telewizji. Piesek śmiało może konkurować o tytuł najbardziej znanego pupila gwiazd w Polsce.

Zosia i Wiesia to także doskonały przykład na to, że mimo nienajlepszego zdrowia pies może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Suczka bowiem zmaga się z wieloma chorobami, lecz z taką właścicielką u boku dzielnie walczy o każdy kolejny wspólny dzień.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: instagram