Swiatzwierzat.pl

unsplash/Vincent van Zalinge

Znaleziono ciało młodej wilczycy. Czy padła ofiarą nielegalnych polowań?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Organizacja walcząca na rzecz ochrony dzikiej przyrody powiadomiła, że w Kalnicy, w Bieszczadach znaleziono zwłoki młodej wilczycy. Na jaw wyszły porażające szczegóły śmierci. Zwierzę najprawdopodobniej padło ofiarą nielegalnego polowania kłusowników.

Zwłoki młodej wilczycy znalezione w Bieszczadach

Martwe zwierzę znaleziono w niedalekiej odległości od ambony myśliwskiej. Na zdjęciach udostępnionych w sieci można dostrzec widoczny ślad po kuli, która przeszyła ciało drapieżnika.

- Sprawę zgłosiliśmy na policję. Zawnioskowaliśmy o zabezpieczenie ciała i przeprowadzenie sekcji zwierzęcia oraz o wydobycie pocisków i powołanie biegłego z dziedziny broni i balistyki na okoliczność identyfikacji broni, z której został wystrzelony - informują przedstawiciele Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, których misją jest popularyzacja filozofii głębokiej ekologii i działanie na rzecz wszystkich istot, zarówno przyrody, jak i ludzi.

Dość milczenia wokół zabijania wilków

- To niestety, nie pierwsza taka ofiara. Nielegalne zabijanie wilków jest procederem nagminnym, choć rzadko udaje się wykryć sprawców - czytamy na facebookowym fanpejdżu organizacji.

Obrońcy praw zwierząt przywołują sprawę sprzed kilku lat, kiedy to również w Bieszczadach ofiarą nielegalnych polowań padła wilczyca. Myśliwy zabił, a następnie oskórował zdobycz.

W odróżnieniu od większości incydentów, sprawę udało się wówczas wykryć, a sprawcę ukarać dzięki obywatelskiej czujności. Co znamienne, to nie sprawca, a świadek, którego zeznania doprowadziły do jego ukarania, spotkał się wówczas z represjami w środowisku myśliwych.

- Prosimy wszystkich, którzy wiedzą coś o tej sprawie o pilny kontakt. Wasze informacje mogą pomóc w znalezieniu sprawcy - apelują aktywiści.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]