Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znaleziono ciało młodej wilczycy. Czy padła ofiarą nielegalnych polowań?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:50

Znaleziono ciało młodej wilczycy. Czy padła ofiarą nielegalnych polowań?

Wilczyca
unsplash/Vincent van Zalinge

Organizacja walcząca na rzecz ochrony dzikiej przyrody powiadomiła, że w Kalnicy, w Bieszczadach znaleziono zwłoki młodej wilczycy. Na jaw wyszły porażające szczegóły śmierci. Zwierzę najprawdopodobniej padło ofiarą nielegalnego polowania kłusowników.

Zwłoki młodej wilczycy znalezione w Bieszczadach

Martwe zwierzę znaleziono w niedalekiej odległości od ambony myśliwskiej. Na zdjęciach udostępnionych w sieci można dostrzec widoczny ślad po kuli, która przeszyła ciało drapieżnika.

- Sprawę zgłosiliśmy na policję. Zawnioskowaliśmy o zabezpieczenie ciała i przeprowadzenie sekcji zwierzęcia oraz o wydobycie pocisków i powołanie biegłego z dziedziny broni i balistyki na okoliczność identyfikacji broni, z której został wystrzelony - informują przedstawiciele Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, których misją jest popularyzacja filozofii głębokiej ekologii i działanie na rzecz wszystkich istot, zarówno przyrody, jak i ludzi.

Dość milczenia wokół zabijania wilków

- To niestety, nie pierwsza taka ofiara. Nielegalne zabijanie wilków jest procederem nagminnym, choć rzadko udaje się wykryć sprawców - czytamy na facebookowym fanpejdżu organizacji.

Obrońcy praw zwierząt przywołują sprawę sprzed kilku lat, kiedy to również w Bieszczadach ofiarą nielegalnych polowań padła wilczyca. Myśliwy zabił, a następnie oskórował zdobycz.

W odróżnieniu od większości incydentów, sprawę udało się wówczas wykryć, a sprawcę ukarać dzięki obywatelskiej czujności. Co znamienne, to nie sprawca, a świadek, którego zeznania doprowadziły do jego ukarania, spotkał się wówczas z represjami w środowisku myśliwych.

- Prosimy wszystkich, którzy wiedzą coś o tej sprawie o pilny kontakt. Wasze informacje mogą pomóc w znalezieniu sprawcy - apelują aktywiści.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami