Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Internet oszalał na punkcie kotka Midasa. Wszystko dzięki jego uszom
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:49

Internet oszalał na punkcie kotka Midasa. Wszystko dzięki jego uszom

Kot Midas
instagram/midas_x24

Poznajcie kocurka Midasa, który w niespełna miesiąc zdobył 50 tys. obserwatorów na Instagramie. Popularność przyniósł mu fakt, iż urodził się z dwiema parami uszu. Mała anomalia nie przeszkadza mu jednak w codziennych psotach.

Midas to 4-miesięczny kot rosyjski niebieski, który został adoptowany przez Canis Dosemeci i jej partnera. Kiedy w sieci pojawiły się jego zdjęcia, zrobił prawdziwą furorę w Internecie. Poznajcie jego historię.

Kociak urodził się z rzadką wadą genetyczną

Kilka miesięcy temu mieszkanka Çankaya w stolicy Turcji znalazła miot bezdomnych kociąt w ogrodzie należącym do jej znajomych. Spośród siedmiu zwierzaków wygląd jednego z nich od razu zwrócił jej uwagę.

Mruczek przyszedł na świat z rzadkim, recesywnym genem wpływającym na wygląd jego uszu. Wyniki badań opublikowane w 1957 roku na łamach Journal of Heredity wykazują, że istnieje tylko 50% szans, aby koty będące nosicielami rzadkiego genu przekazały go swojemu potomstwu.

Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać, że Midas oprócz normalnych uszu posiada dodatkową parę w mniejszym rozmiarze. Aby wykluczyć ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z mutacją genetyczną, zwierzak został przebadany przez lekarza weterynarii. Okazuje się, że jego słuch jest nienaganny, a dodatkowa para uszu jest wyłącznie ozdobą.

Czworonożny gwiazdor

W październiku Canis postanowiła założyć Midasowi konto na Instagramie. Nie spodziewała się, że uroczy pupil w mig zawojuje internetową scenę i w krótkim czasie zdobędzie ponad 50 tysięcy fanów.

Komentarze zachwalające wygląd Midasa pochodzą z całego świata. Midas ma swoich sympatyków w Słowenii, Francji, Brazylii, Wenezueli, Meksyku i wielu innych zakątkach Ziemi.

Turczynka wspomina, że Midas stał się najlepszym kumplem dwóch golden retrieverów - 12-letniej Suzy i 14-letniego Zeyno. Pomimo przynależności do dwóch różnych gatunków, wszystkie zwierzaki doskonale się ze sobą dogadują. Jak widać na załączonym filmie, w ich domu panuje pokojowa i przyjazna atmosfera.

- Jest zabawnym i przyjaznym kotem. Śpi cały dzień, nie śpi całą noc - opowiada właścicielka zwierzęcia w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Thee Daily Mail".

Zobacz zdjęcia i filmy:

Źródło: polsatnews.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami