Swiatzwierzat.pl
Kot Midas

instagram/midas_x24

Internet oszalał na punkcie kotka Midasa. Wszystko dzięki jego uszom

17 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Poznajcie kocurka Midasa, który w niespełna miesiąc zdobył 50 tys. obserwatorów na Instagramie. Popularność przyniósł mu fakt, iż urodził się z dwiema parami uszu. Mała anomalia nie przeszkadza mu jednak w codziennych psotach.

Midas to 4-miesięczny kot rosyjski niebieski, który został adoptowany przez Canis Dosemeci i jej partnera. Kiedy w sieci pojawiły się jego zdjęcia, zrobił prawdziwą furorę w Internecie. Poznajcie jego historię.

Kociak urodził się z rzadką wadą genetyczną

Kilka miesięcy temu mieszkanka Çankaya w stolicy Turcji znalazła miot bezdomnych kociąt w ogrodzie należącym do jej znajomych. Spośród siedmiu zwierzaków wygląd jednego z nich od razu zwrócił jej uwagę.

Mruczek przyszedł na świat z rzadkim, recesywnym genem wpływającym na wygląd jego uszu. Wyniki badań opublikowane w 1957 roku na łamach Journal of Heredity wykazują, że istnieje tylko 50% szans, aby koty będące nosicielami rzadkiego genu przekazały go swojemu potomstwu.

Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać, że Midas oprócz normalnych uszu posiada dodatkową parę w mniejszym rozmiarze. Aby wykluczyć ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z mutacją genetyczną, zwierzak został przebadany przez lekarza weterynarii. Okazuje się, że jego słuch jest nienaganny, a dodatkowa para uszu jest wyłącznie ozdobą.

Kot

Czy mój kot naprawdę mnie kocha? Poznaj 5 sygnałów kociej miłości

CZYTAJ DALEJ

Czworonożny gwiazdor

W październiku Canis postanowiła założyć Midasowi konto na Instagramie. Nie spodziewała się, że uroczy pupil w mig zawojuje internetową scenę i w krótkim czasie zdobędzie ponad 50 tysięcy fanów.

Komentarze zachwalające wygląd Midasa pochodzą z całego świata. Midas ma swoich sympatyków w Słowenii, Francji, Brazylii, Wenezueli, Meksyku i wielu innych zakątkach Ziemi.

Turczynka wspomina, że Midas stał się najlepszym kumplem dwóch golden retrieverów - 12-letniej Suzy i 14-letniego Zeyno. Pomimo przynależności do dwóch różnych gatunków, wszystkie zwierzaki doskonale się ze sobą dogadują. Jak widać na załączonym filmie, w ich domu panuje pokojowa i przyjazna atmosfera.

- Jest zabawnym i przyjaznym kotem. Śpi cały dzień, nie śpi całą noc - opowiada właścicielka zwierzęcia w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Thee Daily Mail".

Zobacz zdjęcia i filmy:


Źródło: polsatnews.pl

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >