Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdź rybę w rafie koralowej. Zadanie na zaawansowanym poziomie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 16.03.2024 17:14

Znajdź rybę w rafie koralowej. Zadanie na zaawansowanym poziomie

podwodna zagadka
Fot. tiktok.com/ laurarojahs

Kolorowe rafy koralowe potrafią zachwycić nas swoją różnorodnością. Patrząc na formy, jakie przybierają podwodne ukwiały, można dostać oczopląsu. Nic więc dziwnego, że autor zagadki postanowił wykorzystać to do zmylenia naszego wzroku i umieścił wśród koralowców intrygujące stworzenie. Czy potrafisz rozwiązać łamigłówkę i wskazać kryjówkę ryby? 

Zanurz się w barwnym świecie rafy koralowej

Rafami koralowymi nazywamy podwodne formacje stworzone przez koralowce. Są one uznawane za najbardziej zróżnicowane biologicznych ekosystemy na naszej planecie, które stanowią siedlisko wielu rozmaitych organizmów, wliczając w to ryby, skorupiaki, mięczaki i wielu innym gatunkom zwierząt. Najbardziej znanym mieszkańcem rafy koralowej jest błazenek, który stał się inspiracją dla bajki o dobrze znanym tytule „Gdzie jest Nemo?”.

Koralowce zostały wykorzystane do stworzenia oceanicznej zagadki. Pośród zwapnionych korali ukryło się zwierzę. Czy uda Ci się je odnaleźć? Musimy Cię ostrzec. Autor sfotografował bardzo groźny podwodny gatunek.

Skandal na Warmii. Łoś zabity na polowaniu, na liście uczestników znane nazwiska Szczenię nie przestawało rosnąć. Zaczęła mieć wątpliwości, czy to pies

Podwodna zagadka. Czy widzisz zwierzę ukryte na obrazku?

Na pierwszy rzut oka na fotografii przyciągają nas różne odcienie zieleni stworzone przez gąbki i jeżowce. Kolczaste środowisko nie przeszkadza jednak polującemu drapieżnikowi w funkcjonowaniu. Przypatrz się uważnie. Ta ryba jest mistrzem kamuflażu i potrafi wykorzystać nieuwagę potencjalnej ofiary, by szybko zaatakować. 

bb69fc80-22b1-43a3-a563-658108777f48.jpg
rafa koralowa, Fot. tiktok.com/ laurarojahs

Czy udało Ci się znaleźć zwierzę? Jeśli nie, to zupełnie się nie przejmuj. Wszak mureny, bo to właśnie tych ryb należało doszukiwać się na zdjęciu, to bardzo sprytne zwierzęta. Lubią chować się pośród koralowców i nawet doświadczonym nurkom ciężko jest je wypatrzeć. Jeżeli mimo naszych podpowiedzi nie udało Ci się znaleźć niezwykłego stworzenia, to rozwiązanie zagadki znajdziesz na dole artykułu. 

Murena olbrzymia - co to za zwierzę? Podwodny łowca jest ewenementem w przyrodzie

Murena olbrzymia jest gatunkiem morskiej ryby węgorzokształtnej z rodziny murenowatych, która może pochwalić się podwójnym rzędem szczęk. Dodatkowy zestaw ostrych jak noże zębów ukrywa w głębi gardła. Służy on do zakleszczania swojej ofiary, by po schwytaniu nie miała szans na ucieczkę. Żadne inne znane naukowcom zwierzę nie poluje w ten sposób.

Murena ma smukły kształt ciała i osiąga do 3 metrów długości. Ryba ta poluje głównie nocą i to pewnie dlatego na fotografii widać jej niewielki fragment. Za dnia drapieżniki wolą pozostać w zakamarkach rafy koralowej. 

Niewątpliwie była to trudna zagadka. Nie przejmuj się więc jeśli nie udało Ci się dostrzec ryby uchwyconej na fotografii. Podwodny świat pełen jest niespodzianek i zapewne jeszcze nie raz zaskoczy nas niezwykłymi gatunkami żyjących w nim zwierząt. 

murena3.jpg
murena, Fot. tiktok.com/ laurarojahs

 

Źródło: tiktok/ laurarojahs