Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kotka już nigdy nie zamknie oczu. Jej historia skrywa wiele dramatów
Maja  Szewczak
Maja Szewczak 24.03.2024 14:58

Kotka już nigdy nie zamknie oczu. Jej historia skrywa wiele dramatów

Kotka
fot. Instagram/shireensweetheart

Historia tego mruczka wzruszy każdego, komu los zwierząt nie jest obojętny. Kotka o imieniu Shireen została porzucona w środku zimy i przez długi czas nie mogła znaleźć ciepłego schronienia przed niesprzyjającą pogodą. W wyniku pozostawienia zwierzęcia na śmierć już nigdy nie będzie mogła zamknąć oczu, mimo że bardzo chciałabym zasnąć i zapomnieć o doświadczonym cierpieniu. Jaki jest tego powód? 

Kotka porzucona w środku zimy. Szukała miejsca, gdzie mogłaby się ogrzać

Kotka o imieniu Shireen zimą w 2018 roku została porzucona na ulicy w Massachusetts. Jej historia jest jedną z najbardziej przerażających w kwestii cierpienia zwierząt. Mruczek przez dłuższy czas błąkał się po mieście bez celu i nie wiedział, co ma ze sobą zrobić. Mruźne powietrze i minusowa temperatura jeszcze bardziej pogarszały sytuację. 

W końcu kotka została znaleziona w słabym stanie. Okazało się, że całkowicie odmroziła sobie uszy, przez co groziła jej strata słuchu. Jednak nie był to jej największy problem zdrowotny. 

Zrzut ekranu 2024-03-24 145342.png
fot. INSTAGRAM/THEODDCATSANCTUARY

Shireen została uratowana przez organizację “The Odd Cat Sanctuary”, w której wszyscy byli zdeterminowani, aby jej pomóc i sprawić, by wróciła do zdrowia. 

Fotopułapka nagrała wyjątkową scenę przy paśniku. W roli głównej jeleń

Kotka znalazła kochającą rodzinę

Po miesiącu leczenia Shireen była gotowa, by znaleźć nowy, kochający i ciepły dom. Mimo że kotka powróciła do pełni zdrowia, jej wygląd nadal różnił się od przeciętnego kota domowego. Gołym okiem było widać, że ma za sobą trudną przeszłość. Jej uszy były zniekształcone, co zniechęcało adoptujących do przygarnięcia zwierzęcia na stałe. 

Zrzut ekranu 2024-03-24 145154.png
fot. INSTAGRAM/THEODDCATSANCTUARY
 

Na szczęście Shireen nie musiała długo czekać. Pewien mężczyzna zakochał się w kotce i nie wyobrażał sobie, by po tak traumatycznych doznaniach pozostała w schronisku choćby jeden dzień dłużej.

Bill Coggeshall, nowy opiekun kotki wyznał, że od razu zobaczył w niej coś wyjątkowego i nie chodziło wcale o zniekształcenia ciała. Stwierdził, że zasługuje ona na nowy dom, w którym nie będzie musiała się denerwować o swoje bezpieczeństwo. Mężczyzna przygarnął ją pod swój dach, gdzie otrzymała wsparcie od trzech innych kotów, z którymi niebawem nawiązała przyjacielską więź. W końcu odnalazła kochającą rodzinę, niemniej nie wszystko potoczyło się tak, jakby tego chciała. 

fot.Instagram: @shireensweetheart; Shireen znalazła kochający dom 

Shireen nigdy już nie będzie mogła w pełni zamknąć oczu

Okazało się, że oprócz odmrożenia uszu, kotka cierpiała również na agenezję powiek. Choroba polega na wadzie anatomicznej, przez którą zwierzę nie może do końca zamknąć oka. Mimo że kot powrócił do zdrowia i nie groziła mu już utrata słuchu, tej jednej rzeczy nie mógł przeskoczyć. 

Mimo wspomnianej dolegliwości Shireen wydaje się być szczęśliwa u boku nowego właściciela, w którym jest bezgranicznie kochana, a co najważniejsze nie martwi się, że zamarznie na ulicy.

Shireen ma taką ciepłą osobowość i kocha każdego, kogo spotka. To mnie zaskoczyło, biorąc pod uwagę wszystko, co przeszła - wyznał nowy opiekun kotki.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?