Swiatzwierzat.pl
Zdjęcia z interwencji

facebook/Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa

Zapadł wyrok ws. oprawcy zwierząt z gminy Ryki. Czy sprawiedliwości stało się zadość?

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W środę, tj. 21 lipca br. 60-letni mieszkaniec gminy Ryki usłyszał wyrok ws. znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, poprzez powieszenie go a następnie zakopanie w ziemi. Jak relacjonują aktywiści prozwierzęcy, sprawca nie przyznał się do winy i nie miał żadnego wytłumaczenia dla tego, co zrobił. Teraz słono za to zapłaci.

Zdjęcia i relacje z interwencji nie oddają okrutnej rzeczywistości, jaka odbyła się na jednej z posesji w powiecie ryckim w styczniu bieżącego roku. Wolontariusze Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa byli zdruzgotani i nie wierzyli własnym oczom.

60-latek maltretował i zabijał psy

Osoba zgłaszająca popełnienie przestępstwa poinformowała działaczy o psie, którego właściciel miał zabić w weekend. Po przybyciu pod wskazany adres szybko znaleziono miejsce, w którym spoczywało ciało skatowanego zwierzęcia. Sprawcy jednak nie zastano.

W trakcie śledztwa ustalono, że trzy dni wcześniej niewielki mieszaniec został powieszony na belce w przydomowej komórce, a następnie zakopany pod płotem.

– Właściciel nie trudził się mocno, bo pies był płytko zakopany, a jedynie przysypany piachem. Spod ziemi wystawał sznur prowadzący do pętli zaciśniętej na szyi zwierzęcia – relacjonowali wówczas przedstawiciele fundacji. - Usłyszeliśmy, że to nie jest pierwszy raz gdy jakiemuś psu stała się krzywda z rąk mężczyzny, w lecie według informatorów mężczyzna zakopał żywcem szczeniaki.

Na posesji znajdowało się jeszcze jedno zwierzę należące do mężczyzny. Około 1,5-roczna sunia, którą zamknięto w pełnym wody i błota kojcu, została interwencyjnie odebrana.

Naturalnie aktywiści nie odpuścili oprawcy czworonogów. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami została zawiadomiona Prokuratura.

Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer znalazł suczkę błąkającą się po ulicy. Teraz szuka jej właściciela

CZYTAJ DALEJ

Kara bezwzględnego więzienia

W trakcie procesu ustalono, że 60-latek znęcał się nie tylko nad zwierzętami, ale także nad swoimi bliskimi. Od 2018 r. terroryzował dwóch członków swojej rodziny, w tym nad swoim synem.

Jak podaje "Dziennik Wschodni", mężczyzna upijał się i wszczynał awantury. Wyzywał syna, odcinał mu dostęp do wody i prądu. Chwytał też za siekierę i groził mu śmiercią. Oprócz tego, dopuścił się zniewagi dwóch policjantów, którzy usiłowali go zatrzymać.

Eugeniusz P. otrzymał karę 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. To łączna kara za kilka przestępstw, natomiast za sam czyn wobec zwierzęcia, sąd wymierzył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto, mężczyzna otrzymał zakaz posiadania psów na okres 5 lat oraz zobowiązany jest do wpłaty nawiązki na rzecz Fundacji w wysokości 2.500 zł. Eugeniusz P. odpowie również za znęcanie się nad bliskimi.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Dziennik Wschodni, facebook/Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >