Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-22T135814.080

Photo by Justin Veenema on Unsplash

Mężczyzna znęcał się nad buldogiem, usłyszał niezwykły wyrok. Czy kara czegoś go nauczy?

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Tyler Jay Halliday ma 22 lata i pracuje w sklepie zoologicznym w Australii. Można by pomyśleć, że lubi zwierzęta. Niestety, film nagrany przez sąsiada ukazuje przerażającą prawdę.

Tyler mieszkał ze swoją dziewczyną i jej uroczym buldogiem imieniem Sprocket. Niestety, młody człowiek wykształcił karygodny zwyczaj rozładowywania złości na biednym piesku.

BeFunky-collage - 2021-07-22T120833.523

Wstrząsające nagranie ukazuje atak rekina. Trudno uwierzyć, jak szybko się porusza

CZYTAJ DALEJ

Aż trudno patrzeć na nagranie

W którymś momencie jeden z sąsiadów nagrał, co wyczynia Tyler w ogródku za domem. Stoi tam klatka dla Sprocketa, w której piesek bywa zamykany, by nie psocił w czasie domowych porządków.

Na filmie widać, jak Tyler podchodzi do Sprocketa, krzyczy na niego, grozi mu pięścią, wreszcie kopie psa w pyszczek. Na koniec zamyka go w klatce i opluwa na odchodne. Przez cały ten czas buldog kuli się ze strachu. Nie jest agresywny i nie stawia oporu. Jego pani nie ma nigdzie w pobliżu.

Brzydzi się przemocą, chyba że się wkurzy

Do tego przerażającego zdarzenia doszło w kwietniu zeszłego roku. Sprawa toczyła się dość długo z powodu pandemii koronawirusa. Dziś jednak poznaliśmy wyrok.

Tyler tłumaczył przed sądem, że nigdy nie uderzyłby psa. Tym razem jednak puściły mu nerwy, bo Sprocket wykopał dziurę w trawniku. Najwyraźniej Tyler brzydzi się przemocą wobec zwierząt, ale tylko dopóki któreś z nich go nie wkurzy.

Genialny wyrok za bicie psa

Sędzie James Morton nie uznał tłumaczenia Tylera. Stwierdził, że wideo pokazane na sali rozpraw przyprawia o mdłości. Ogłosił wyrok na Tylora: prawie 2000 dolarów grzywny i kosztów procesu, zakaz posiadania zwierząt domowych na 5 lat, a co najważniejsze, 100 godzin prac społecznych.

Sędzia dał do zrozumienia, że szykuje dla Tylora bardzo specjalne prace. Młody człowiek spędzi te 100 godzin, pomagając w schronisku dla psów. Ma sprzątać ich odchody.

Losy Sprocketa nie są znane, ale wiadomo, że po incydencie z zeszłego roku dziewczyna opuściła Tylera i zabrała swojego psa. Wiadomo więc, że Sprocket nie jest już narażony na kontakt z brutalem.

Zobaczcie wideo, ukazujące Tylera znęcającego się nad psem.

Źródło: dailymail.co.uk

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >