Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zaginęła słynna kotka wchodząca na Giewont. Gdzie jesteś Fanta?
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.12.2021 01:00

Zaginęła słynna kotka wchodząca na Giewont. Gdzie jesteś Fanta?

Kotka z Giewontu
Tatromaniak

Kotka o imieniu Fanta, która w ostatnim czasie zrobiła prawdziwą furorę po wejściu na Giewont, zaginęła. Zrozpaczeni właściciele proszą o pomoc w poszukiwaniach. Niewykluczone, że ktoś zaniósł ją do Zakopanego.

Pod koniec listopada przekazaliśmy wieści o puszystej zdobywczyni szczytów, która wraz z turystami zdobyła Śpiącego Rycerza. Ku zdumieniu wielu osób, czworonożna tatromaniaczka nie miała problemów ze wspięciem się na wysokość 1894 m n.p.m. Okazuje się, że na co dzień mieszka w pobliskim schronisku i regularnie wybiera się na górskie wycieczki.

Zaginęła kotka, którą pokochali turyści

W poniedziałek, 13 grudnia media społecznościowe obiegła wieść o zaginięciu zwierzątka. Fanta uciekła ze schroniska i tak, jak zwykle, poszła w góry. Niestety, dotychczas nadal nie wróciła do swoich właścicieli.

- Kochani, dzisiaj rano wyszła z turystami w kierunku Giewontu nasza kotka Fanta, która razem z Filemonem mieszka w Schronisku na Kondratowej. Prosimy wszystkich, którzy spotkali Fantę na szlaku, o informację gdzie ostatnio była widziana - przekazało Schronisko Górskie PTTK na Hali Kondratowej.

Jak wynika z aktualizacji wpisu, kotka widziana była ostatnio pod ratrakiem przy górnej stacji kolejki na Goryczkowej, w rejonie Kasprowego Wierchu.

Jak widać na filmie udostępnionym na Facebooku, kotka przez większość szlaku szła za turystkami, była też niesiona z myślą doprowadzenia jej do budynku Kasprowego Wierchu. Niestety przestraszyła się i uciekła. Jest duża szansa, że ktoś ją zabrał ze sobą i zniósł do Zakopanego.

- Jeśli tak się stało bardzo prosimy osobę która zaopiekowała się kotkiem, o kontakt ze schroniskiem na Kondratowej - apelują właściciele Fanty. Zachęcamy do udostępnienia wpisu i z niecierpliwością czekamy na każdą informację.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Schronisko Górskie PTTK na Hali Kondratowej

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami