Swiatzwierzat.pl
Kotka z Giewontu

Tatromaniak

Zaginęła słynna kotka wchodząca na Giewont. Gdzie jesteś Fanta?

14 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kotka o imieniu Fanta, która w ostatnim czasie zrobiła prawdziwą furorę po wejściu na Giewont, zaginęła. Zrozpaczeni właściciele proszą o pomoc w poszukiwaniach. Niewykluczone, że ktoś zaniósł ją do Zakopanego.

Pod koniec listopada przekazaliśmy wieści o puszystej zdobywczyni szczytów, która wraz z turystami zdobyła Śpiącego Rycerza. Ku zdumieniu wielu osób, czworonożna tatromaniaczka nie miała problemów ze wspięciem się na wysokość 1894 m n.p.m. Okazuje się, że na co dzień mieszka w pobliskim schronisku i regularnie wybiera się na górskie wycieczki.

Zaginęła kotka, którą pokochali turyści

W poniedziałek, 13 grudnia media społecznościowe obiegła wieść o zaginięciu zwierzątka. Fanta uciekła ze schroniska i tak, jak zwykle, poszła w góry. Niestety, dotychczas nadal nie wróciła do swoich właścicieli.

- Kochani, dzisiaj rano wyszła z turystami w kierunku Giewontu nasza kotka Fanta, która razem z Filemonem mieszka w Schronisku na Kondratowej. Prosimy wszystkich, którzy spotkali Fantę na szlaku, o informację gdzie ostatnio była widziana - przekazało Schronisko Górskie PTTK na Hali Kondratowej.

Kotki

Miot kociąt urodził się z deformacją łapek. Z pomocą lekarzy przetrwał tylko jeden

CZYTAJ DALEJ

Jak wynika z aktualizacji wpisu, kotka widziana była ostatnio pod ratrakiem przy górnej stacji kolejki na Goryczkowej, w rejonie Kasprowego Wierchu.

Jak widać na filmie udostępnionym na Facebooku, kotka przez większość szlaku szła za turystkami, była też niesiona z myślą doprowadzenia jej do budynku Kasprowego Wierchu. Niestety przestraszyła się i uciekła. Jest duża szansa, że ktoś ją zabrał ze sobą i zniósł do Zakopanego.

- Jeśli tak się stało bardzo prosimy osobę która zaopiekowała się kotkiem, o kontakt ze schroniskiem na Kondratowej - apelują właściciele Fanty.

Zachęcamy do udostępnienia wpisu i z niecierpliwością czekamy na każdą informację.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Schronisko Górskie PTTK na Hali Kondratowej

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >