Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta zauważa na śniegu zamarznięte stworzenie. Bez wahania postanawia mu pomóc
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.12.2021 01:00

Kobieta zauważa na śniegu zamarznięte stworzenie. Bez wahania postanawia mu pomóc

York na śniegu
youtube/thedodo

Właścicielka pieska rasy yorkshire terrier spuściła go, aby pobiegał w ogrodzie. W pewnym momencie zauważyła, że wyczuł coś w śnieżnej zaspie. Gdy zbliżyła się do tajemniczego znaleziska, z przerażeniem odkryła, że musi natychmiast podjąć akcję ratunkową.

York wyniuchał zamarznięte stworzenie w śniegu

Pewnego mroźnego dnia opiekunka suczki o imieniu Lily pozwoliła jej pobawić się w ogrodzie. Zwierzak wesoło wybiegł na zewnątrz, eksplorując zaspy, lecz niespodziewanie jego uwagę przykuł ciemny obiekt oprószony śniegiem.

Kobieta zainteresowała się znaleziskiem czworonoga i postanowiła je sprawdzić. Gdy podeszła bliżej, zobaczyła, że na ziemi leży nieruchomo skostniały ptaszek. Kręcąca się wokół niego suczka nie miała zamiaru go skrzywdzić, jedynie obwąchiwała stworzenie z zaciekawieniem. Spoglądając na swoją panią, wydawała się pytać: "Jak możemy mu pomóc?".

Właścicielka Lily nie wahała się ani chwili i przystąpiła do akcji ratunkowej zmarzniętego malucha. Czym prędzej wróciła do domu, chwyciła koc i szczelnie go nim okryła. To jednak nie wystarczało, aby zwierzątko odzyskało siły witalne. Wtedy przyszedł jej do głowy kolejny pomysł.

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, jak kobieta wkłada ptaszka do plastikowej miski, po czym łapie za suszarkę do włosów. Ciepły strumień powietrza w krótkim czasie stopił lód znajdujący się na piórach oraz przyniósł mu natychmiastową ulgę. Kilka sekund później możemy obserwować, jak ptak rozprostowuje skrzydła i odlatuje w dalszą podróż. Spostrzegawczej Lily i jej właścicielce należą się wielkie brawa za pomoc!

Jak pomagać ptakom zimą?

Pomimo usilnych starań wielu ptakom niestety nie udaje się przetrwać ciężkich zimowych warunków. Paskudna aura nie sprzyja owadom, zatem ptaki nie potrafią samodzielnie znaleźć pokarmu, który skrywa się pod pokrywą śnieżną.

Z braku żywego pokarmu przerzucają się na ziarno, choć nierzadko spożywają zepsute odpadki i chleb rozrzucony pod blokami, które nasiąknięty traci wartości odżywcze. Pragniemy przypomnieć, że chleb w czasie trawienia wytwarza kwas chlebowy, który zakwasza układ pokarmowy ptaka, prowadząc do biegunek i innych poważnych schorzeń u ptaków. Wciąż wiele osób nie jest świadomych konsekwencji dokarmiania zwierząt pokarmem zawierającym duże ilości konserwantów czy soli, dlatego jeśli chcesz pomagać, rób to z głową! Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo dokarmiać ptaki i inne zwierzątka zimą.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/thedodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami