Swiatzwierzat.pl
York na śniegu

youtube/thedodo

Kobieta zauważa na śniegu zamarznięte stworzenie. Bez wahania postanawia mu pomóc

13 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Właścicielka pieska rasy yorkshire terrier spuściła go, aby pobiegał w ogrodzie. W pewnym momencie zauważyła, że wyczuł coś w śnieżnej zaspie. Gdy zbliżyła się do tajemniczego znaleziska, z przerażeniem odkryła, że musi natychmiast podjąć akcję ratunkową.

York wyniuchał zamarznięte stworzenie w śniegu

Pewnego mroźnego dnia opiekunka suczki o imieniu Lily pozwoliła jej pobawić się w ogrodzie. Zwierzak wesoło wybiegł na zewnątrz, eksplorując zaspy, lecz niespodziewanie jego uwagę przykuł ciemny obiekt oprószony śniegiem.

Kobieta zainteresowała się znaleziskiem czworonoga i postanowiła je sprawdzić. Gdy podeszła bliżej, zobaczyła, że na ziemi leży nieruchomo skostniały ptaszek. Kręcąca się wokół niego suczka nie miała zamiaru go skrzywdzić, jedynie obwąchiwała stworzenie z zaciekawieniem. Spoglądając na swoją panią, wydawała się pytać: "Jak możemy mu pomóc?".

Właścicielka Lily nie wahała się ani chwili i przystąpiła do akcji ratunkowej zmarzniętego malucha. Czym prędzej wróciła do domu, chwyciła koc i szczelnie go nim okryła. To jednak nie wystarczało, aby zwierzątko odzyskało siły witalne. Wtedy przyszedł jej do głowy kolejny pomysł.

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, jak kobieta wkłada ptaszka do plastikowej miski, po czym łapie za suszarkę do włosów. Ciepły strumień powietrza w krótkim czasie stopił lód znajdujący się na piórach oraz przyniósł mu natychmiastową ulgę. Kilka sekund później możemy obserwować, jak ptak rozprostowuje skrzydła i odlatuje w dalszą podróż. Spostrzegawczej Lily i jej właścicielce należą się wielkie brawa za pomoc!

screen z nagrania

Szczeniaczek "zaatakował" bobasa, nie możemy przestać się śmiać. Nagranie jest hitem sieci

CZYTAJ DALEJ

Jak pomagać ptakom zimą?

Pomimo usilnych starań wielu ptakom niestety nie udaje się przetrwać ciężkich zimowych warunków. Paskudna aura nie sprzyja owadom, zatem ptaki nie potrafią samodzielnie znaleźć pokarmu, który skrywa się pod pokrywą śnieżną.

Z braku żywego pokarmu przerzucają się na ziarno, choć nierzadko spożywają zepsute odpadki i chleb rozrzucony pod blokami, które nasiąknięty traci wartości odżywcze. Pragniemy przypomnieć, że chleb w czasie trawienia wytwarza kwas chlebowy, który zakwasza układ pokarmowy ptaka, prowadząc do biegunek i innych poważnych schorzeń u ptaków.

Wciąż wiele osób nie jest świadomych konsekwencji dokarmiania zwierząt pokarmem zawierającym duże ilości konserwantów czy soli, dlatego jeśli chcesz pomagać, rób to z głową! Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo dokarmiać ptaki i inne zwierzątka zimą.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/thedodo

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >