Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zaczaił się na spacerowiczów? Półtorametrowy wąż wzbudził popłoch na Plantach
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 04.06.2022 14:13

Zaczaił się na spacerowiczów? Półtorametrowy wąż wzbudził popłoch na Plantach

BeFunky-collagew3hrbs (31)
facebook/Straż Miejska Miasta Krakowa

Do krakowskiej Straży Miejskiej wpłynęło osobliwe zgłoszenie dotyczące dzikiego zwierzęcia na wolności. W trakcie przechadzki po Plantach jeden z spacerowiczów wypatrzył na gałęzi węża. Gad mierzył ponad półtora metra.

Pamiętacie tajemniczego stwora okrzykniętego "lagunem"? Nie on jedyny wywołał popłoch wśród mieszkańców Krakowa. Tym razem strażnicy miejscy interweniowali w sprawie półtorametrowego węża grasującego na Plantach.

Gad na drzewie wystraszył spacerowiczów

Zaniepokojony spacerowicz skontaktował się z odpowiednimi służbami 2 czerwca krótko przed godziną 18. Jego uwadze nie umknął zwierz wijący się wokół jednego z drzew na Plantach Krakowskich przy pomniku Boya-Żeleńskiego.

- Widzę węża, ma co najmniej półtora metra długości, trójkątną głowę, jest brązowo rudy, w czerwone cętki - brzmiała treść zgłoszenia, jakie przyjął dyżurny Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Wnioskując po opisie, strażnicy mieli pewne podejrzenia, jakie stworzenie może zakłócać spokój spacerowiczów. Niemniej jednak zważywszy na potencjalne zagrożenie wynikające z obecności bliżej nieokreślonego gada w przestrzeni miejskiej, na miejsce wysłano patrol interwencyjny.

Wąż zbożowy na gigancie

Po przybyciu na miejsce strażnicy dostrzegli sprawcę zamieszania. Nadrzewny obserwator sunął po konarach na wysokości około 9 metrów. Aby ocenić ryzyko bliskiego kontaktu ze zwierzęcia, skonsultowano się z pracownikami krakowskiego zoo.

Eksperci przekazali, że nie ma powodów do obaw, gdyż strażnicy prawdopodobnie trafili na węża zbożowego. Gatunek ten jest jednym z popularniejszych węży spotykanych w naszych domach ze względu na łatwość ich utrzymania. Występują w wielu różnych odmianach kolorystycznych i są one szczególnie polecane dla początkujących terrarystów.

Chociaż przedstawiciele tego gatunku potrafią osiągnąć imponujące rozmiary, w rzeczywistości są niegroźni i charakteryzuje ich spokojne usposobienie. Przy wsparciu strażaków, którzy użyczyli drabiny, wąż został ściągnięty i zabrany przez pracownika Centrum Hodowlanego.

Zdjęcia węża zbożowego zostały udostępnione w mediach społecznościowych. I tym razem internauci nie zawiedli, popisując się w komentarzach dystansem do świata i poczuciem humoru.

- Jak nie gołębie w reklamówkach, to wąż na drzewie! - trafnie komentuje jeden z użytkowników Facebooka.

- Lagun wrócił! - wtórowali inni.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: facebook/Straż Miejska Miasta Krakowa