Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Zabrała kota do lecznicy na zabieg pod narkozą. Nie spodziewała się, że zastanie go w takim stanie
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.09.2023 14:09

Zabrała kota do lecznicy na zabieg pod narkozą. Nie spodziewała się, że zastanie go w takim stanie

Kot
Kot, źródło: tiktok.com/@briannajean99

Wizyty u weterynarza zazwyczaj są bardzo stresujące nie tylko dla zwierząt, ale również dla ich opiekunów. Strach przed diagnozą, wysokie koszty leczenia czy nieprzyjemne zabiegi - to tylko niektóre z aspektów, które powodują przypływ trudnych emocji na samą myśl o wizycie w gabinecie weterynaryjnym. Jednak jak się okazuje, w klinikach dla zwierząt zdarzają się też zabawne sytuacje. Reakcja jednego z mruczących pacjentów na środki anestetyczne zaskoczyła nie tylko jego właścicielkę, ale również tysiące internautów. 

Każde zwierzę inaczej reaguje na narkozę

Wiele czynności weterynaryjnych, wiąże się z koniecznością wprowadzenia zwierzaka w stan znieczulenia ogólnego, nazywanego również narkozą. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że każdy organizm może reagować inaczej na dany lek. Tak jest zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. 

Często nawet już po wybudzeniu się, po czworonogach na pierwszy rzut oka widać, że są jeszcze w stanie ograniczonej świadomości. Najczęstsze efekty uboczne spowodowane substancjami wykorzystywanymi do wprowadzenia kotów oraz psów w stan narkozy są następujące:

  • nudności;
  • biegunka;
  • tymczasowy brak apetytu;
  • nadmierne ślinienie;
  • tymczasowe otępienie.

Nie należy popadać w panikę jeśli zwierzę po znieczuleniu czuje się zdezorientowane i porusza się chwiejnym chodem. Zazwyczaj dolegliwości mijają już na drugi dzień. Najbardziej widoczne są zaraz po wybudzeniu zwierzaka. 

Jak oswoić szczura, żeby nie gryzł? Podgryzanie to nie zawsze wyraz miłości, tak oduczysz go agresji

Przyszła odebrać kota po zabiegu. Pupil zachowywał się inaczej niż zwykle

Brainna, właścicielka długowłosego kocura pewnego dnia udała się po odbiór swojego pupila do gabinetu weterynaryjnego. Zwierzak był świeżo po zabiegu, którego wykonanie wymagało wprowadzenia go w stan narkozy. 

Kobieta nie spodziewała się, że jej podopieczny będzie zachowywać się zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Kot, co prawda, był przytomny, ale wydawał się nie mieć kontaktu z otoczeniem. Wyglądał zupełnie tak, jakby przebywał właśnie w alternatywnej rzeczywistości. Naturalnie zwierzęciu nie działa się żadna krzywda, a lekarze weterynarii mierzą się z podobną reakcją pacjentów niemal każdego dnia, co nie zmienia faktu, iż zachowanie mruczka wywołało ogólne rozbawienie wśród personelu.

Widok ten rozbawił Brainnę do tego stopnia, że postanowiła uwiecznić go na filmie. Co więcej, nagranie udostępniła na mediach społecznościowych. 

fsgsf.jpg
Kot na haju? Spokojnie, to tylko skutki narkozy. Źródło: tiktok.com/@briannajean99

Reakcja kota na leki stała się hitem na mediach społecznościowych

Filmik przedstawiający kota zaraz po wybudzeniu z narkozy praktycznie od razu stał się hitem na TikToku. Wielu internautów chętnie komentuje nagranie, gdyż udokumentowany na nagraniu zwierzak wyglądał tak, jakby sam prosił się o żarty:

  • "Ten kotek wygląda jakby zobaczył Boga albo był na czymś mocnym!"
  • “Kiedy twoja herbata jest dziwnie za dobra”
  • "Wooow, dlaczego wszystko pachnie na fioletowo?"
  • “Ten kot żyje teraz wszystkimi poprzednimi życiami na raz”

Zabawne nagranie nie przeszło niezauważone w kręgach lekarzy i techników weterynarii. Jedna ze specjalistek nie powstrzymała się przed skomentowaniem popularnego filmiku:

Szczerze mówiąc, odurzanie kotów to moja ulubiona część pracy - przyznała żartobliwie.

@briannajean99 when you realise the clock on the wall is moving... 🌈 🤣 #vet #highcat #trippin #funnycatsoftiktok ♬ Because I Got High - Afroman

Źródło: tiktok.com/@briannajean99