Swiatzwierzat.pl
Fragment nagrania z monitoringu

facebook/UAnimals

Yorkshire terier skatowany przez 6-letnią Ukrainkę. Dziecko pozostawiono bez opieki rodziców

20 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Do organizacji zajmującej się ochroną zwierząt na Ukrainie wpłynęło zgłoszenie dotyczące skatowanego psa. 6-letnie dziecko zamęczyło yorkshire teriera należącego do sąsiadów. Jak się okazało, rodzic dziewczynki prowadzi dobrze prosperujący biznes związany ze zwierzętami.

Organizacja ochrony zwierząt UAnimals zgłosiła kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami. Tym razem jednak wpis nie dotyczył okrucieństw z rąk rosyjskich najeźdźców, choć opis dramatycznego zdarzenia budzi porównywalną grozę. Właściciele mogli tylko płakać, oglądając nagranie z monitoringu.

Dziecko przez 20 minut pastwiło się nad yorkiem

Mrożące krew w żyłach zdarzenie rozegrało się w miejscowości Czerniowce na południowym zachodzie Ukrainy. Za pomocą mediów społecznościowych organizacja pro-zwierzęca poinformowała o tym, że pod nieobecność osób dorosłych kilkulatka weszła na taras jednego z domów. Nie byłoby w tym nic przesadnie niepokojącego, gdyby nie fakt, że dziewczynka zaczęła wyżywać się na przebywającym na posesji miniaturowym psie rasy yorkshire terier.

Kamera monitoringu uchwyciła wstrząsające zachowanie dziecka. Jak relacjonują aktywiści, 6-latka przez kolejne 20 minut znęcała się nad psem, rzucając nim o podłogę i kopiąc go nogą w głowę. W obronie swojego małego przyjaciela stanął drugi, większy pies, ale próby przeciwstawienia się dziecku okazały się bezskuteczne.

Zdjęcie ilustracyjne

Skąd się bierze obwisły brzuch u kota i czy świadczy o nadwadze?

CZYTAJ DALEJ

Organizacja apeluje do organów ścigania

Niestety, piesek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Okoliczności jego śmierci są jeszcze bardziej szokujące, zważywszy na fakt, iż kilkuletnia dziewczynka widoczna na filmie to córka znanego w mieście psiego fryzjera.

Z uwagi na charakter sprawy członkowie organizacji zdecydowali się niezwłocznie złożyć doniesienie na policję w sprawie zabicia psa. Rozważają także powiadomienie odpowiednich instytucji świadczących poradnictwo i specjalistyczną pomoc dzieciom, by zbadały one kwestię nienależytej opieki nad dziewczynką.

- Sześcioletnia dziewczynka była bez opieki, a rodzice powinni ponieść odpowiedzialność za ten bezwzględny czyn - ocenia UAnimals.

W sekcji komentarzy pod wpisem pojawiły się teorie, jakoby zachowanie 6-latki było reakcją na stres i traumę związaną z trwającą w Ukrainie wojną. Nawet jeśli tak jest, to ani nie usprawiedliwia, ani nie uzasadnia to niepohamowanego okrucieństwa wobec zwierząt. Ocenę faktycznej kondycji psychicznej dziecka należy pozostawić specjalistom.

UWAGA! Drastyczne zdjęcia, oglądasz na własną odpowiedzialność!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: polskatimes.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >