Swiatzwierzat.pl
Wąż i 2-latka

unsplash/George Stewart, twitter/LADbible

Wąż ukąsił 2-letnią dziewczynkę. Ta odpłaciła mu się tym samym

17 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

2-letnia dziewczynka z miejscowości Kantar w Turcji bawiła się w ogrodzie, gdy do jej nóg przypełzł półmetrowy wąż. Dziecko zostało ukąszone w wargę. Co zdumiewające, finał tej historii okazał się mieć tragiczne zakończenie dla agresora.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy starożytne mity pozostają nieustannie obecne we współczesnej rzeczywistości, to powinien poznać historię zaledwie 2-letniej dziewczynki z Turcji, która lotem błyskawicy obiegła media społecznościowe. Lokalna społeczność nadal nie może wyjść ze zdumienia zachowaniem dziecka.

Wąż ugryzł dziecko w twarz

Według mitologii greckiej Herakles, heros obdarzony potężną siłą, jako niemowlę gołymi rękoma udusił węże, które do jego kołyski wysłała zazdrosna Hera. Okazuje się, że dziecko z miejscowości Kantar nieświadomie zreinterpretowało tę opowieść i ukazało w nowej odsłonie.

Do niebezpiecznego zdarzenie doszło 10 sierpnia. Z opowieści świadków wynika, że 2-letnia dziewczynka bawiła się na podwórku znajdującym się tuż obok jej rodzinnego domu. Dziecka doglądali sąsiedzi, podczas gdy rodzice przebywali w pracy.

W pewnym momencie do malucha podpełzł 50-centymetrowy wąż. Dziecko nie zdawało sobie sprawy z zagrożenia i chciało się z nim pobawić. Wzięło więc gada do ręki i zaczęło go głaskać, co naturalnie wywołało reakcję obronną u zwierzęcia. Wąż instynktownie ugryzł dziewczynkę w wargę.

Kot w samochodzie

Zostawili kota na 6 godzin w rozgrzanym aucie. Gdy nadeszła pomoc, był już półprzytomny

CZYTAJ DALEJ

Niespodziewany atak ze strony zwierzęcia wywołał u 2-latki napad histerii, a ta, chcąc odpłacić się za zadany ból, zareagowała błyskawicznie. Zarówno dosłownie, jak i w przenośni odgryzła się wężowi.

2-latka w odwecie zagryzła zwierzę na śmierć

Krzyki dziewczynki zaalarmowały sąsiadów, którzy po przybyciu na miejsce zobaczyli scenę, która zmroziła im krew w żyłach. Dziecko z widocznym śladem ugryzienia na dolnej wardze siedziało na ziemi z wbitymi zębami w skórę gada.

- Krzyczeliśmy, żeby zostawiła to zwierzę. Jednak było już za późno - wspomina świadek zdarzenia.

Sąsiedzi zawiadomili rodziców dziecka oraz opatrzyli je przy pomocy apteczki pierwszej pomocy. 2-latka trafiła na obserwację do Szpitala Położniczego i Dziecięcego w Bingol, ale na szczęście jest cała i zdrowia, a obrażenia po ugryzieniu gada okazały się niegroźne. Tego samego nie można powiedzieć o zwierzęciu, które ją zaatakowało. Wąż nie przeżył.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: LADbible

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >