Swiatzwierzat.pl
Suczka

youtube/Love Furry Friends - Rescue Channel

Kobieta zatrzymuje się przy bezdomnej suni. Na stacji benzynowej rozgrywa się scena, która wyciska łzy

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Jedna ze stacji benzynowych w Ukrainie zyskała stałego bywalca. Nie był nim człowiek, lecz niewielkich rozmiarów suczka o beżowo-kremowym umaszczeniu. Pies codziennie zaczepiał klientów oraz personel, żebrząc o uwagę i jedzenie. W końcu jej prośby zostały wysłuchane.

Od 24 lutego, czyli dnia rozpoczynającego atak Rosji na Ukrainę, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 5,5 mln uchodźców z kraju owładniętego wojną. Mimo, iż na pomoc wolontariuszy muszą także liczyć psy i koty towarzyszące uciekinierom, ich właściciele musieli często podejmować bolesne decyzje o pozostawieniu podopiecznych.

Oczywiście problem bezdomności zwierząt panował już dużo wcześniej. Jeszcze zanim rosyjscy żołnierze dokonali aktu agresji na sąsiednim państwie, część czworonogów traciła dach nad głową i musiała szukać sposobu, by przetrwać w nowej rzeczywistości. Wśród nich znalazł się maleńki kundelek.

Suczka błąkała się po stacji benzynowej w poszukiwaniu pożywienia

Młoda suczka szwendała się w pobliżu autostrady, często zahaczając o pobliską stację benzynową. Nikt nie wiedział, skąd się wzięła, ani czy na pewnym etapie swojego życia miała opiekunów.

Pies był jednak bardzo przyjazny i miał w zwyczaju zaczepiać klientów przed wejściem do budynku. Liczył, że przechodnie poczęstują go jedzeniem albo chociaż pogłaszczą za uchem. Czasem mu się to udawało, lecz większość osób mijała go z obojętnością.

35ghwhr

Policja

Pijany mężczyzna znęcał się na kotkiem na oczach dziecka. Policja musiała go obezwładnić

CZYTAJ DALEJ

Na przestrzeni miesięcy suczka wydała na świat co najmniej jeden miot szczeniąt, jednak nikt nie kwapił się, by znaleźć dom dla niej i jej potomstwa. Z czasem zaczęła też naprzykrzać się personelowi stacji benzynowej, dlatego przeganiano ją na pobliskie łąki.

62f64e51ebf63

Szczęśliwym trafem pewnego razu na stacji pojawiła się wolontariuszka z organizacji Love Furry Friends. Kobieta wielokrotnie ratowała bezdomne psy i szczenięta, a następnie publikowała ich wzruszające historie na kanale na Youtube, by zainspirować innych do humanitarnego traktowania zwierząt. Naturalnie i tym razem postanowiła odmienić los czworonoga w potrzebie.

Kobieta zawołała do siebie suczkę, a ta z radością przybiegła w jej kierunku. Zwierzę nie przestawało machać ogonem, a w jego oczach tliła się nadzieja. Po tym jak dowiedziała się, że piesek jest tam sam, postanowiła zabrać go ze sobą.

Suczka

Suczka została adoptowana przez wspaniałą rodzinę

Suczka została przewieziona do kliniki weterynaryjnej, gdzie stwierdzono, że może mieć co najwyżej 2 lata. Linda, bo takie imię otrzymała od swojej wybawicielki, została odpchlona i zaszczepiona. Chociaż na niektórych częściach ciała rozwinął się stan zapalny, dzięki odpowiednim lekom psinka ma szansę wrócić do pełni zdrowia.

Następnym przystankiem była wizyta u psiego fryzjera, gdzie odbyła swoją pierwszą kąpiel. Po zabiegu pielęgnacyjnym trafiła do domu wolontariuszki, gdzie towarzystwa dotrzymywał jej inny niedawno uratowany szczeniak.

62f64e5b46b04

Po umieszczeniu ogłoszenia adopcyjnego w sieci wreszcie znaleziono odpowiednich kandydatów do adopcji Lindy. Suczka zamieniła stację benzynową na wygodne posłanie i oby już nigdy nie musiała wracać myślami do czasów, gdy mieszkała na ulicy.

linda

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: youtube/Love Furry Friends - Rescue Channel

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Dlaczego pies merda ogonem? To wcale nie musi oznaczać radości

Czytaj więcej >

Psy

Trener psów ujawnia 3 błędy w wychowaniu zwierząt. Absolutnie ich nie popełniaj

Czytaj więcej >

Psy

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?

Czytaj więcej >