Swiatzwierzat.pl
Figurki maneki neko

9GAG/funny

Wyzwanie tylko dla najbystrzejszych. Pośród kocich figurek ukrył się żywy kot, czy potrafisz go znaleźć?

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dzieci oraz dorośli bardzo lubią zabawy na spostrzegawczość. Tego typu łamigłówki to świetna gimnastyka dla mózgu, dlatego warto ćwiczyć tę umiejętność w każdym wieku. Przygotowaliśmy dla Ciebie łamigłówkę obrazkową w kocim klimacie. Czy dasz radę znaleźć żywego mruczka pośród figurek maneki-neko?

Pewien czas temu na popularnej platformie 9GAG pojawiła się fotografia udostępniona przez użytkownika o pseudonimie Funny. Przedstawia ona biało-czerwone porcelanowe figurki kotów, które można podziwiać w buddyjskiej świątyni Gōtokuji na obrzeżach Tokio. Skąd się tam wzięły?

Gdzie ukrył się kot?

Wizerunek maneki-neko, czyli inaczej Zapraszającego Kota, jest tradycyjnie kojarzony z pomyślnością losu, szczęściem i powodzeniem w biznesie, dlatego Japończycy oraz turyści odwiedzający sanktuarium Gōtokuji mogą zakupić talizman w postaci figurek i poprosić bóstwa o spełnienie ich najskrytszych marzeń.

Jeśli po pewnym czasie nasze życzenie się spełni, to figurka powinna wrócić tam, skąd pochodzi. Właśnie dlatego na terenie świątyni można podziwiać tysiące statuetek pomyślnych kociaków!

Skoro już znamy sekret japońskich maneki-neko, to najwyższy czas przejść do zagadki. Trudno w to uwierzyć, ale zdaniem autora na poniższym zdjęciu ukrywa się żywy kot! Zwierzak wprost idealnie dostosował się do otoczenia.

Jesteś gotowy na nieziemską zabawę? Spróbuj swoich sił w obrazkowej łamigłówce, która sprawiła problem nawet najbardziej spostrzegawczym osobom!

Zobacz zdjęcie:

Pikachu

Przywieźli do weterynarza zwierzę wyglądające jak postać z kreskówki. Niesłychane, jakim jest gatunkiem

CZYTAJ DALEJ

Dałeś radę? Mamy nadzieję, że zlokalizowałeś żywego mruczka, a jeśli nie, to nie masz powodów do zmartwień.

Tysiącom internautów z całego świata także nie udało się zrobić tego od razu. Spora część osób twierdzi, że padła ofiarą żartu, gdyż na zdjęciu wcale nie ma żywego kota! Pojawiły się również wyszukane teorie dotyczące samego autora fotografii.

- To jest oczywiste. Po cieniu fotografa można poznać, że zdjęcie robi kot - napisał użytkownik o pseudonimie johhny_gotti. 

Co poniektórzy internauci upierają się, że brązowa plama na drzewach może być szukanym futrzakiem. A jak Ty sądzisz?

Jeśli lubisz rozwiązywać podobne zagadki obrazkowe i testy na spostrzegawczość, to spróbuj swoich sił w podobnych zabawach, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Co powiesz na kotka ukrywającego się w stercie maskotek? A może kotka mruczka chowającego się pośród jesiennych liści?

Powodzenia!

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >