Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Nietypowa interwencja strażników miejskich. Natychmiast ruszyli na pomoc starszej kobiecie i jej pupilowi
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 25.06.2021 02:00

Nietypowa interwencja strażników miejskich. Natychmiast ruszyli na pomoc starszej kobiecie i jej pupilowi

Interwencja
Straż Miejska Elbląg

W ostatnim czasie dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu odebrał telefon od starszej zaniepokojonej kobiety. Seniorka bardzo martwiła się stanem zdrowia swojego kota, jednak nie mogła dodzwonić się do weterynarza. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Jak podkreślają strażnicy miejscy z Elbląga, ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych nie jest ich jedynym obowiązkiem. Praca ta wiąże się przede wszystkim z niesieniem pomocy elblążanom, a to tyczy się również ich pupili.

Starsza kobieta wzywała pomoc dla kota

Jak wynika z komunikatu opublikowanego na oficjalnej strony elbląskiej Straży Miejskiej, starsza pani, która martwiła się o pogarszający stan zdrowia swojego mruczącego przyjaciela, nie była w stanie dodzwonić się do weterynarza. Problemem okazał się też transport czworonoga.

Służby nie pozostawiły zaniepokojonej kobiety w potrzebie. Na miejsce zadysponowano patrol, który przewiózł kotka do lecznicy, a po uzyskaniu diagnozy odwiózł go z powrotem do właścicielki.

Każde zgłoszenie jest równie ważne

O wynikach badań w klinice weterynaryjnej niestety nie poinformowano. Mamy jednak nadzieję, że przyczyną dolegliwości u zwierzaka nie była żadna choroba, a jedynie kapryśna pogoda.

- To było nietypowe zgłoszenie. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Niektóre są proste i nie wymagają dużego poświęcenia, a jedynie odrobiny dobrych chęci i czasu - czytamy na stronie.

Nie ulega wątpliwości, że elbląskie służby spisały się tym razem na medal. Udowodnili, że gdy w grę wchodzi niesienie pomocy mieszkańcom, a nawet ratowanie życia ich zwierzaków, można na nich polegać.

Zobacz zdjęcie:

Pacjent wraz ze strażniczką miejską
undefined

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!