Swiatzwierzat.pl
owczarek niemiecki

twitter/@VolusiaSheriff

Kobieta wyrzuciła owczarka niemieckiego z balkonu. Pies przeżył i został przewodnikiem

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Owczarek niemiecki został okrutnie potraktowany przez swoją właścicielkę. Pies został wyrzucony z balkonu, spadł na betonową nawierzchnię, co mogło zakończyć się tragicznie. Przechodnie rzucili się na pomoc , na szczęście zwierzak wyszedł z tego bez szwan

Zawsze cieszymy się ze szczęśliwych zakończeń dramatycznych historii, jednak wolelibyśmy, aby tych tragedii było jak najmniej. Tym razem powracamy do historii owczarka niemieckiego, który został wyrzucony z balkonu. Pies miał wiele szczęścia. Przeżył upadek z 2 piętra i nie jest sparaliżowany. Mało tego, zwierzak wciąż ufa ludziom i chce innym pomagać. To piękne, że pomimo tak drastycznych wydarzeń, pies nie tylko nie potrzebuje specjalistycznej pomocy, ale i robi wiele dobrego dla innych. 

Zakaz posiadania zwierząt 

35-letnia Allison Murphy, która w grudniu 2020 roku zrzuciła psa z balkonu w Daytona Beach została oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami i trafiła do aresztu. Owczarek, który otrzymał na imię Miracle (tł. Cud) został odebrany z rąk właścicielki. Sędzia nie miał litości wymierzając wyrok.

Allison Murphy musiała zapłacić za pobyt psa w policyjnej placówce, a także otrzymała 5-letni zakaz posiadania zwierząt. Miracle został jej odebrany. Szybko znaleziono dla niego dom tymczasowy, który obiecał zająć się czworonogiem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nowy dom dla owczarka 

Kilka tygodni po tym wydarzeniu, pies znalazł nowy dom i cel w życiu. Jak podaje tamtejsza policja, owczarek jest szkolony na psa przewodnika! Po ukończeniu szkolenia zwierzak ma trafić do domu potrzebującego weterana. Owczarek byłemu wojskowemu będzie pomagać w codziennych czynnościach. 

Miracle jest młodym psem, który ma nieco ponad rok. Psy tej rasy często są zatrudniane w policji, stąd nie powinniśmy się dziwić takiemu obrotowi spraw. Owczarki są bardzo inteligentnymi i silnymi zwierzakami, które potrafią wytropić przestępcę, stanąć w obronie właściciela czy podać mu kapcie. Choć Miracle nie ma już możliwości zostania psem policyjnym, z pewnością odnajdzie się w roli przewodnika. 

- Miracle pozostanie w dobrych rękach - czytamy na Facebooku Volusia County Animal Services.

Zobacz zdjęcie:

[EMBED-4262]

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >