Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta wyrzuciła owczarka niemieckiego z balkonu. Pies przeżył i został przewodnikiem
Monika Krupska
Monika Krupska 22.03.2021 01:00

Kobieta wyrzuciła owczarka niemieckiego z balkonu. Pies przeżył i został przewodnikiem

owczarek niemiecki
twitter/@VolusiaSheriff

Zawsze cieszymy się ze szczęśliwych zakończeń dramatycznych historii, jednak wolelibyśmy, aby tych tragedii było jak najmniej. Tym razem powracamy do historii owczarka niemieckiego, który został wyrzucony z balkonu. Pies miał wiele szczęścia. Przeżył upadek z 2 piętra i nie jest sparaliżowany. Mało tego, zwierzak wciąż ufa ludziom i chce innym pomagać. To piękne, że pomimo tak drastycznych wydarzeń, pies nie tylko nie potrzebuje specjalistycznej pomocy, ale i robi wiele dobrego dla innych. 

Zakaz posiadania zwierząt 

35-letnia Allison Murphy, która w grudniu 2020 roku zrzuciła psa z balkonu w Daytona Beach została oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami i trafiła do aresztu. Owczarek, który otrzymał na imię Miracle (tł. Cud) został odebrany z rąk właścicielki. Sędzia nie miał litości wymierzając wyrok.

Allison Murphy musiała zapłacić za pobyt psa w policyjnej placówce, a także otrzymała 5-letni zakaz posiadania zwierząt. Miracle został jej odebrany. Szybko znaleziono dla niego dom tymczasowy, który obiecał zająć się czworonogiem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nowy dom dla owczarka 

Kilka tygodni po tym wydarzeniu, pies znalazł nowy dom i cel w życiu. Jak podaje tamtejsza policja, owczarek jest szkolony na psa przewodnika! Po ukończeniu szkolenia zwierzak ma trafić do domu potrzebującego weterana. Owczarek byłemu wojskowemu będzie pomagać w codziennych czynnościach. 

Miracle jest młodym psem, który ma nieco ponad rok. Psy tej rasy często są zatrudniane w policji, stąd nie powinniśmy się dziwić takiemu obrotowi spraw. Owczarki są bardzo inteligentnymi i silnymi zwierzakami, które potrafią wytropić przestępcę, stanąć w obronie właściciela czy podać mu kapcie. Choć Miracle nie ma już możliwości zostania psem policyjnym, z pewnością odnajdzie się w roli przewodnika. 

- Miracle pozostanie w dobrych rękach - czytamy na Facebooku Volusia County Animal Services.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!