Swiatzwierzat.pl
owczarek niemiecki

twitter/@VolusiaSheriff

Kobieta wyrzuciła owczarka niemieckiego z balkonu. Pies przeżył i został przewodnikiem

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Owczarek niemiecki został okrutnie potraktowany przez swoją właścicielkę. Pies został wyrzucony z balkonu, spadł na betonową nawierzchnię, co mogło zakończyć się tragicznie. Przechodnie rzucili się na pomoc , na szczęście zwierzak wyszedł z tego bez szwan

Zawsze cieszymy się ze szczęśliwych zakończeń dramatycznych historii, jednak wolelibyśmy, aby tych tragedii było jak najmniej. Tym razem powracamy do historii owczarka niemieckiego, który został wyrzucony z balkonu. Pies miał wiele szczęścia. Przeżył upadek z 2 piętra i nie jest sparaliżowany. Mało tego, zwierzak wciąż ufa ludziom i chce innym pomagać. To piękne, że pomimo tak drastycznych wydarzeń, pies nie tylko nie potrzebuje specjalistycznej pomocy, ale i robi wiele dobrego dla innych. 

Zakaz posiadania zwierząt 

35-letnia Allison Murphy, która w grudniu 2020 roku zrzuciła psa z balkonu w Daytona Beach została oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami i trafiła do aresztu. Owczarek, który otrzymał na imię Miracle (tł. Cud) został odebrany z rąk właścicielki. Sędzia nie miał litości wymierzając wyrok.

Allison Murphy musiała zapłacić za pobyt psa w policyjnej placówce, a także otrzymała 5-letni zakaz posiadania zwierząt. Miracle został jej odebrany. Szybko znaleziono dla niego dom tymczasowy, który obiecał zająć się czworonogiem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nowy dom dla owczarka 

Kilka tygodni po tym wydarzeniu, pies znalazł nowy dom i cel w życiu. Jak podaje tamtejsza policja, owczarek jest szkolony na psa przewodnika! Po ukończeniu szkolenia zwierzak ma trafić do domu potrzebującego weterana. Owczarek byłemu wojskowemu będzie pomagać w codziennych czynnościach. 

Miracle jest młodym psem, który ma nieco ponad rok. Psy tej rasy często są zatrudniane w policji, stąd nie powinniśmy się dziwić takiemu obrotowi spraw. Owczarki są bardzo inteligentnymi i silnymi zwierzakami, które potrafią wytropić przestępcę, stanąć w obronie właściciela czy podać mu kapcie. Choć Miracle nie ma już możliwości zostania psem policyjnym, z pewnością odnajdzie się w roli przewodnika. 

- Miracle pozostanie w dobrych rękach - czytamy na Facebooku Volusia County Animal Services.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]wierzat.pl

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >