Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-13T124430.689

Instagram @jasperthegryphon

Spuścili go z oka na sekundę, zniknął na cztery dni. Przygoda Jaspera odbiera mowę

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Jasper to uroczy owczarek australijski o żywym usposobieniu. Bardzo kocha swoich właścicieli, Jenn i Kevina. Prawie się od nich nie oddala. Prawie jest słowem kluczowym.

Jasper zniknął czwartego lipca, w dniu, w którym Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości. Świętują, wystawiając rodzinne obiady i odpalając fajerwerki. Jenn i Kevin przyjechali do rodziny na Florydzie wraz z Jasperem, by cieszyć się okazją i weekendem.

BeFunky-collage - 2021-07-13T120649.765

Nie wiedziała, że to ich ostatni spacer. Pies padł ofiarą niespodziewanego ataku

CZYTAJ DALEJ

Jasper zniknął w ułamku sekundy

Jasper jak zwykle trzymał się blisko swoich właścicieli. Kevin spuścił go z oka tylko na sekundę. Gdy się odwrócił, psa już nie było.

Jasper nie miał powodu do ucieczki. Fajerwerki odpalono, ale daleko i pies nie przejął się nimi. Do dziś Kevin nie wie, co skłoniło psa do nagłego zniknięcia.

Tak zaczęła się trwająca cztery dni tułaczka Jaspera. Aż trudno uwierzyć, co piesek przeżył w tak krótkim czasie.

Gdy Kevin i Jenn opublikowali na Facebooku post z prośbą do internautów o pomoc w szukaniu Jaspera, zalała ich fala komentarzy, a także zdjęć, przedstawiających ich psa w różnych miejscach w całej okolicy.

Jasper najwyraźniej błąkał się po Florydzie bez wyraźnego celu. Możliwe, że był w szoku i panikował. Oddalił się od domu na kilkadziesiąt mil i nie dawał się złapać żadnej z osób, które rozpoznały go ze zdjęć z Facebooka.

Huragan, samochody i aligatory

Jasper miał powody do paniki. W czasie swojej tułaczki musiał uciekać przed tropikalnym huraganem Elsa, który uderzył we Florydę, dwa razy wpadł pod samochód i cudem uniknął zjedzenia przez aligatora, od których roi się na bagnach.

Wreszcie Jaspera dostrzegł pracownik firmy zajmującej się zwalczaniem komarów. Pies kulił się na brzegu błotnistego bajora. Wygląd na bardzo osłabionego.

Mężczyzna probował złapać psa, ale Jasper ratował się skokiem do wody. Rodzina Jaspera została poinformowana o znalezisku i na miejsce szybko przybył nelson, brat Kevina. Bez zastanowienia wszedł on do wody, w której mogły być aligatory, i złapał Jaspera.

Pies znieruchomiał, jak tylko znalazł się w ramionach znajomego człowieka.

Trzeba czipować psy

Jasper połączył się ze swoją rodziną. Ma złamaną łapę, jest odwodniony i trzeba było wypompować mu wodę z płuc, poza tym jednak czuje się dość dobrze.

Historia Jaspera stała się sensacją w mediach społecznościowych. Tym bardziej, że zdjęcia i informacje, publikowane przez internautów na Facebooku, pozwalały niemal na bieżąco śledzić tułaczkę biednego psa.

Historia Jaspera może być nauczką dla wszystkich właścicieli psów. Nawet najbardziej spokojny czworonóg może czasem wpaść na szalony pomysł i zniknąć. Jasper miał wiele szczęścia, w znalezieniu go pomogły też informacje od internautów.

Ważne, by zaczipować swojego psa. Czip pomaga w szybkiej identyfikacji zagubionych czworonogów.

Zobacz zdjęcie, na którym widać, jak Nelson ratuje Jaspera z bajora pełnego aligatorów:


A tak wygląda Jasper po wizycie u weterynarza:

Źródło: Instagram @jasperthegryphon

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >