Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W „Milionerach" padło nietypowe pytanie. Każdy miłośnik psów powinien znać odpowiedź
Emil Hoff
Emil Hoff 14.07.2021 02:00

W „Milionerach" padło nietypowe pytanie. Każdy miłośnik psów powinien znać odpowiedź

BeFunky-collage - 2021-07-14T090610.845
YouTube / tvnpl

Hubert Urbański, prowadzący popularny program "Milionerzy", to sympatyczna i charyzmatyczna osobowość telewizyjna. Niestety, pytania, które zadaje uczestnikom programu, bywają podchwytliwe. Najgorzej, gdy takie pytanie warte jest fortunę.

Wczoraj w programie usłyszeliśmy nietypową zagadkę, wartą 125 tys. złotych! Dla miłośników psów to prawdziwa gratka - pytanie dotyczyło czworonogów!

Pytanie dla miłośników psów?

Ale czy na pewno? Uczestnik "Milionerów" usłyszał pytanie za 125 tys. złotych. Brzmiało ono tak:

Jakie zwierzę znajduje się na fladze Azorów?

A) pies

B) psy

C) jastrząb

D) jastrzębie

Zastanówcie się, czy znacie odpowiedź, a następnie wybierzcie literę. Poniżej sprawdźcie, czy udało Wam się trafić w dziesiątkę!

Jaka była poprawna odpowiedź?

Skoro Azory, to pewnie pieski, prawda? Niestety, nic bardziej mylnego. Azory to archipelag wysp na Atlantyku, należących formalnie do Portugalii. Nazwa Azory pochodzi od portugalskiego rzeczownika açor, który jednak nie jest imieniem psa, lecz nazwą drapieżnego ptaka - jastrzębia.

Uczestnik programu długo się wahał i wiercił, ostatecznie zaznaczył odpowiedź C. Okazuje się, że trafił i wygrał 125 tys. złotych.

A jak udało się Wam? Czy na miejscu tego uczestnika "Milionerów" wygralibyście 125 tys. zł?

Źródło: eska.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!