Swiatzwierzat.pl
egqa

Fot. Facebook.com/Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE

Wyrzucił psa z 2. piętra. Zwierzę cudem przeżyło, "Anioł stróż czuwał nad tym maluchem"

10 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Mężczyzna wyrzucił swojego psa z balkonu znajdującego się na drugim piętrze. Na szczęście zwierzak przeżył, a całą sytuację nagrała kamera. Sprawa została zgłoszona na policję. Jak wynika z postu opublikowanego przez organizację prozwierzęcą, która zaopiekowała się pieskiem, służby niewiele robią w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca w Kostrzynie Wielkopolskim. Około ośmiomiesięczny pies został wyrzucony z balkonu na drugim piętrze przez swojego właściciela.

Pies wyrzucony z 2. piętra, na szczęście przeżył

Kamera osiedlowego monitoringu uchwyciła moment upadku zwierzęcia na kostkę brukową. Jak ustalono, poza stłuczeniami, psu na szczęście nic więcej się prawdopodobnie nie stało.

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny!

Następnego dnia o akcie znęcania się nad zwierzęciem został poinformowany poznański inspektorat Mondo Cane. Członkowie fundacji pojechali na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli psa, którym wcześniej zajęli się sąsiedzi i jeszcze tego samego dnia złożyli zawiadomienie o przestępstwie do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Obecnie szczeniak przebywa w Fundacji Funta Kłaków Warte, gdzie dochodzi do siebie.

Niezrozumiałym dla nas szczęściem był fakt, iż pies poza poobijaniem nie odniósł większych obrażeń – jesteśmy po USG jamy brzusznej i RTG. Czekamy jeszcze czy nie pojawią się skutki neurologiczne – upadek z takiej wysokości mógł spowodować wiele obrażeń czytamy w opublikowanym przez fundację poście.

chupacabra

Człowiek czy bestia? Tajemnicze stworzenie pojawiło się w zoo, włodarze proszą o pomoc

CZYTAJ DALEJ

Sprawca jest znany, ale nie odpowiedział za swoje czyny

Najważniejsze, że pies jest już bezpieczny, ale pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności karnej wobec sprawcy tego wstrząsającego czynu. Według przedstawicieli organizacji prozwierzęcej stróżowie odpowiedzialności migają się od wykonywania swoich obowiązków.

Jak wynika z wpisu na mediach społecznościowych "Mondo Cane", tożsamość osoby, która skrzywdziła swojego podopiecznego, jest znana. Mimo to policji nie udało się go jeszcze przesłuchać.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali sprawcy. Zabezpieczyli jednak nagranie, na którym widać jak pies jest wyrzucany z balkonu i upada na kostkę brukową, a potem wstaje i ucieka.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, ta osoba nie przebywała w tym mieszkaniu, z którego wyrzuciła tego psa. Teraz gdzieś się ukrywa, ale znamy jego tożsamość. Mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Wrześni w innej sprawie. Będziemy próbowali ustalić, gdzie on jestpowiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Fundacja zapowiada złożenie wniosku do prokuratury i walkę o sprawiedliwość w imieniu poszkodowanego zwierzęcia.

Wyrzucenie psa z II piętra to niewątpliwie znęcanie ze szczególnym okrucieństwem, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – przestępstwo tzw. kwalifikowaneczytamy w poście fundacji.

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: gloswielkopolski.pl, facebook.com

Tagi:

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >