Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Wyrzucił psa z 2. piętra. Zwierzę cudem przeżyło, "Anioł stróż czuwał nad tym maluchem"
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 10.06.2022 17:10

Wyrzucił psa z 2. piętra. Zwierzę cudem przeżyło, "Anioł stróż czuwał nad tym maluchem"

egqa
Fot. Facebook.com/Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE

Mężczyzna wyrzucił swojego psa z balkonu znajdującego się na drugim piętrze. Na szczęście zwierzak przeżył, a całą sytuację nagrała kamera. Sprawa została zgłoszona na policję. Jak wynika z postu opublikowanego przez organizację prozwierzęcą, która zaopiekowała się pieskiem, służby niewiele robią w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca w Kostrzynie Wielkopolskim. Około ośmiomiesięczny pies został wyrzucony z balkonu na drugim piętrze przez swojego właściciela.

Pies wyrzucony z 2. piętra, na szczęście przeżył

Kamera osiedlowego monitoringu uchwyciła moment upadku zwierzęcia na kostkę brukową. Jak ustalono, poza stłuczeniami, psu na szczęście nic więcej się prawdopodobnie nie stało.

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny!

Następnego dnia o akcie znęcania się nad zwierzęciem został poinformowany poznański inspektorat Mondo Cane. Członkowie fundacji pojechali na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli psa, którym wcześniej zajęli się sąsiedzi i jeszcze tego samego dnia złożyli zawiadomienie o przestępstwie do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Obecnie szczeniak przebywa w Fundacji Funta Kłaków Warte, gdzie dochodzi do siebie.

Niezrozumiałym dla nas szczęściem był fakt, iż pies poza poobijaniem nie odniósł większych obrażeń – jesteśmy po USG jamy brzusznej i RTG. Czekamy jeszcze czy nie pojawią się skutki neurologiczne – upadek z takiej wysokości mógł spowodować wiele obrażeń czytamy w opublikowanym przez fundację poście.

Sprawca jest znany, ale nie odpowiedział za swoje czyny

Najważniejsze, że pies jest już bezpieczny, ale pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności karnej wobec sprawcy tego wstrząsającego czynu. Według przedstawicieli organizacji prozwierzęcej stróżowie odpowiedzialności migają się od wykonywania swoich obowiązków.

Jak wynika z wpisu na mediach społecznościowych "Mondo Cane", tożsamość osoby, która skrzywdziła swojego podopiecznego, jest znana. Mimo to policji nie udało się go jeszcze przesłuchać.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali sprawcy. Zabezpieczyli jednak nagranie, na którym widać jak pies jest wyrzucany z balkonu i upada na kostkę brukową, a potem wstaje i ucieka.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, ta osoba nie przebywała w tym mieszkaniu, z którego wyrzuciła tego psa. Teraz gdzieś się ukrywa, ale znamy jego tożsamość. Mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Wrześni w innej sprawie. Będziemy próbowali ustalić, gdzie on jestpowiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Fundacja zapowiada złożenie wniosku do prokuratury i walkę o sprawiedliwość w imieniu poszkodowanego zwierzęcia.

Wyrzucenie psa z II piętra to niewątpliwie znęcanie ze szczególnym okrucieństwem, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – przestępstwo tzw. kwalifikowaneczytamy w poście fundacji.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: gloswielkopolski.pl, facebook.com

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?