Swiatzwierzat.pl

facebook/naszelasy

Zastrzelone zwierzę przy ścieżce. Turyści ostrzegają: „Uważajcie, wybierając się z rodzinami do lasów"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Turyści spacerujący szlakiem turystycznym w Nadleśnictwie Lwówek Śląski weszli w sam środek polowania. Po drodze natrafili na makabryczne znalezisko w postaci zastrzelonych zwierząt. W ocenie leśników spacerowicze w ogóle nie powinni znaleźć się w tej części lasu.

Niebezpieczna sytuacja rozegrała się w niedzielę (7 listopada) w samo południe. Podczas, gdy na szlaku znajdującym się zaledwie 4 km Jeleniej Góry spacerowali turyści, myśliwi urządzali polowanie na zwierzynę.

Truchła zwierząt przy samym szlaku

O przebiegu zdarzenia poinformowano na facebookowym fanpejdżu Nasze Lasy. Jak wynika z relacji turystów, na szlaku ani przy wejściu do lasu nie było żadnej informacji o trwającym polowaniu.

- Będąc na spacerze na Łysą Górę (niebieski szlak) natknęliśmy się na polanie na grupę myśliwych, dość sporą, na oko ok. 20-25 samochodów. Obok nich znajdowała się mała tabliczka "Uwaga polowanie" - czytamy.

Turystka opowiada, że kilkaset metrów dalej, w bliskiej odległości od szlaku znajdowało się truchło wypatroszonego jelenia. W pobliżu było mnóstwo krwi i porozrzucanych wnętrzności zwierzęcia.

- Byłabym wdzięczna, jeżeli mogli by Państwo opublikować tę sytuację. Żeby ludzie uważali na siebie, bo nie wiadomo kiedy myśliwi mogą pomylić człowieka z dzikiem. Zwłaszcza, że to miało miejsce w taki dzień, kiedy dużo osób wybrało się na spacer - zwraca się z prośbą turystka.

Spacerowicze sami sobie winni?

Wpis wywołał oburzenie wśród użytkowników Facebooka. Wśród setki komentarzy pojawiły się słowa pogardy pod adresem myśliwych oraz wyrazy ubolewania nad losem dzikich zwierząt. Oto niektóre z nich:

- Myśliwi to zakała ludzkości. - Skurczybyki. Ich bezkarność jest przerażająca.

- Wypatroszyli i zostawili? Po co? Tylko dla poroża?

- Uroczy widok, taki poprawiający nastrój podczas jesiennego rodzinnego spaceru (ironia)

- To piękne dumne królewskie zwierzę, stanowiło ozdobę i dumę lasu. Ale trafiło na bandę zwyroli, uzbrojonych w broń. 

Czy przytoczona historia jest przypadkiem kłusownictwa? Okazuje się, że niekoniecznie. Redakcja dziennik.walbrzych.pl poprosiła o komentarz leśników, którzy wyjaśnili, że polowanie było zgłoszone i legalne.

– Turyści, którzy tam byli nie powinni się znaleźć w tym miejscu. Szlak był zamknięty z właśnie z uwagi na polowanie. Sprawa została zgłoszona do Polskiego Związku Łowieckiego, który wyjaśnia całą sytuację – poinformowali w odpowiedzi.

Czy szlak był niewystarczająco dobrze oznakowany, a może turyści zignorowali tablice informacyjne dotyczące polowania? Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te i wiele innych pytań w związku z incydentem.

Pozostaje nam przyłączyć się do apelu o ostrożność podczas samotnych czy rodzinnych spacerów po lesie, gdyż wypadki podczas polowania nie są rzadkością.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Nasze Lasy, dziennik.walbrzych.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]