Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Wyciągnął rękę do bezdomnego psa. Nie mógł przewidzieć, jak zareaguje zwierzę
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 30.04.2024 14:19

Wyciągnął rękę do bezdomnego psa. Nie mógł przewidzieć, jak zareaguje zwierzę

bezdomny pies
Fot. youtube.com/ cien toun

Mężczyzna, mijając kolejnego bezdomnego psa, żyjącego na ulicach Hiszpanii postanowił wyciągnąć do niego rękę. Nie spodziewał się takiej reakcji czworonoga. Nagranie, które udostępnił, szybko stało się hitem w sieci. 

Bezdomność zwierząt w Hiszpanii

Bezdomne psy żyjące na ulicach Hiszpanii, to niestety powszechny widok w wielu miastach i miasteczkach tego kraju. Te czworonogi nazywane po hiszpańsku “perros callejeros” często są efektem problemów społecznych, takich jak bezdomność ludzi, zaniedbanie zwierząt, brak świadomości w zakresie dobrej adopcji i nieodpowiedzialne rozmnażanie rasowych futrzaków. Wiele organizacji non profit oraz wolontariuszy podejmuje wysiłki mające na celu pomoc bezdomnym psom poprzez programy sterylizacji i adopcji. Mimo ich licznych działań niestety czworonogów na ulicach nie brakuje.

Czworonogi żyjące wolno na ulicach Hiszpanii często są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Próbują w ten sposób nawiązać kontakt z przechodniami w nadziei na otrzymanie od nich jedzenia, schronienia lub po prostu chwili uwagi, której każdy futrzak potrzebuje. Mężczyzna, widząc kolejnego psa, postanowił wyciągnąć do niego rękę. Nie takiej reakcji się po nim spodziewał. 

Zamyślona Wrotka z nostalgią patrzy w dal. Wciąż czeka na Czarta Golden retriever podszedł do pudła. Jakie było jego zdziwienie, gdy zobaczył co jest w środku

Zaskakujące zachowanie czworonoga

Piesek gdy tylko zobaczył wyciągniętą dłoń w jego stronę, od razu podał mężczyźnie łapkę. Zwierzę całym swoim ciałem próbowało pokazać, jak bardzo zasługuje na miłość i cieszy się, że ktoś w końcu zwrócił na niego uwagę. Gdyby tylko mógł mówić, zapewne opowiedziałby nam swoją historię. I każdy z nas wie, że byłoby w niej wiele trudnych chwil, jakie przeżył bezdomny futrzak.

Nagranie szybko poruszyło internautów. Niewielu osobom udałoby się oprzeć takiemu słodkiemu widokowi. Piesek zyskał fanów na całym świecie. 

Każdy pies zasługuje na miłość

Niestety, choć nagranie stało się hitem w sieci, nie znamy dalszych losów czworonoga. Wiemy jedynie, że został nakarmiony przez mężczyznę, a całe wideo przedstawia jego ogromną wdzięczność. Chcielibyśmy wierzyć, że tak wspaniały i ufny zwierzak został przygarnięty przez odpowiedniego człowieka, ponieważ każdy pies zasługuje na bezgranicznie kochającego go właściciela.

bezdomny pies
bezdomny pies, Fot. youtube.com/ cien toun