Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Nikt nie wita tak wspaniale jak pies. Filmik wzruszył setki tysięcy internautów
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 26.02.2024 13:54

Nikt nie wita tak wspaniale jak pies. Filmik wzruszył setki tysięcy internautów

starszy piesek
starszy piesek, źródło: tiktok/nuggybaby8

Nic tak nie cieszy, jak świadomość, że ktoś czeka na nasz powrót do domu. Po paru latach spędzonych ze swoją rodziną starsza suczka zaczęła przejawiać dziwne zachowanie. Gdy opiekunka wracała do domu, Mango do znudzenia powtarzała jedną czynność. Kobieta postanowiła nagrać swojego zwierzaka i podzielić się uroczym filmikiem w sieci. Dzięki internautom zrozumiała, że nie tylko jej pies przejawia podobne skłonności.

Wierny jak pies. Czworonóg zawsze czeka na powrót właściciela

Otwarcie drzwi, a chwilę później stukot pazurków po podłodze. Każdy opiekun psa doskonale zna to uczucie i choć behawioryści zalecają witanie się ze swoim czworonogiem dopiero gdy ten się uspokoi, to ciężko jest nam się powstrzymać, żeby nie pogłaskać i nie wyściskać naszego psiaka po powrocie do domu.

Kobieta postanowiła zacząć nagrywać swojego psa w trakcie powitania. Wszystko przez dziwne zachowanie, które weszło mu w krew po kilku latach od adopcji. Za każdym razem gdy wracała do domu, mieszaniec jamnika i yorkshire terriera o imieniu Mango przynosi dla niej prezenty. 

Marzec to dla kotów szczególny miesiąc. Nie wypuszczaj zwierzaków z domu Smutny efekt lat zaniedbania psa. Jego widok po metamorfozie zapiera dech

Dziwne zachowanie suczki. Powtarza to za każdym razem, gdy właścicielka wraca do domu

Troskliwa opiekunka bardzo kocha swoje czworonogi. Ma pod opieką kilka psiaków, lecz tylko jeden z nich zaczął przejawiać dziwne zachowania. Wszystko zaczęło się około 6 lat temu. Na początku myślała, że to przypadek, jednak z czasem nabrała pewności, że 12-letnia sunia działa zgodnie z planem. 

Mango podczas powitania zaczęła przynosić jej różne przedmioty. Czasami jest to zabawka, kawałek papieru, albo skarpetka, która w jakiś tajemniczy sposób wydostała się z kosza na pranie. Niezależnie od tego, co dostarcza swojej właścicielce, kobieta z wdzięcznością nagradza swoją pupilkę dobrym smakołykiem. Ten dziwny nawyk stał się ich codziennym rytuałem. 

Jest bardzo szczęśliwa, że mnie widzi, kiedy wracam do domu. Machając gorączkowo ogonem, próbuje znaleźć coś do złapania, aby mi to przynieść - opowiada Savanna Westerfield, właścicielka suczki.

@nuggybaby8 My sweet little dog brings me random gifts when I get home everyday Part 13 #dogsoftiktok #dorkie #minidachshund #yorkie #cutedog #fyp ♬ The Champion - Lux-Inspira

Zamieszczone przez kobietę nagrania wzruszają oglądających. Suczka, mimo sędziwego wieku, pędzi ile sił w nogach do swojej właścicielki i zawsze ma dla niej prezent. Z komentarzy zostawionych przez internautów pod zamieszczonymi filmikami wynika, że takie zachowanie zna bardzo wielu właścicieli czworonogów. Ich psy również przynoszą im zabawki lub znalezioną w pośpiechu rzecz. I tak samo jak u właścicielki uroczej suczki wywołuje to szeroki uśmiech na ich twarzy. 

Dlaczego psy przynoszą nam prezenty? Powodów może być kilka

Dlaczego pies przynosi nam rozmaite przedmioty? Istnieje wiele powodów, dla których zwierzaki wykonują tę sztuczkę, a udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest łatwym zadaniem. Zazwyczaj o ich motywacjach decyduje nagły przypływ intensywnych emocji, które potęguje tęsknota. W ten sposób wyrażają nie tylko chęć zabawy, ale przede wszystkim radość i ekscytację Twoim powrotem.

Więź, jaka łączy psy z opiekunami, ma istotny wpływ na zachowanie zwierzęcia oraz otwartość na dzielenie się przestrzenią i zasobami. Jeżeli nasi czworonożni przyjaciele darzą nas zaufaniem, to zwykle będą chętniej obnosić się ze swoimi zabawkami, by zwrócić naszą uwagę. 

Co więcej, noszenie przez psa zabawki czy innego przedmiotu w pyszczku sprawia, że zwierzę bardziej się skupia, przez co jest znacznie spokojniejszy przy powitaniu z domownikami. Jeśli więc masz problem, z tym że twój pies skacze na Ciebie, gdy tylko otworzysz drzwi wejściowe, warto przekierować jego uwagę na ulubioną zabawkę. Zamiast napadać na właściciela w progu, lepiej by skupił się na zadaniu przyniesienia nam rzuconej rzeczy. 

dog-2901704_1280 (1).jpg
Dlaczego pies przynosi nam zabawkę w pysku? źródłlo: pixabay/congerdesign

Źródło: tiktok/nuggybaby8