Swiatzwierzat.pl
Willow

Willows Veterinary Centre and Referral Service

Wstrząsające znalezisko w ciele kota. Przełyk zwierzęcia zablokował niebezpieczny przedmiot

1 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Opiekun kotki o imieniu Berry stawił się w gabinecie weterynaryjnym, tłumacząc, że jego podopieczna straciła apetyt i zaczęła coraz częściej wymiotować. Po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego okazało się, że między przełykiem a żołądkiem zwierzaka zalegał niebezpieczny przedmiot.

Większość kotów cierpi z powodu kul włosowych zalegających w układzie pokarmowym. Po nagromadzeniu się ich w organizmie zwierzęcia kot traci apetyt, jest osowiały, wymiotuje i szybko traci na wadze. Niemniej jednak nie każdy właściciel zwierząt zdaje sobie sprawę, że kłaczki to nie jedyne zagrożenie dla zdrowia naszych pupili.

To, co odkryto w ciele kotki, przechodzi wszelkie pojęcie

Koty są ciekawskie, a wokół nich znajduje się wiele niebezpiecznych przedmiotów, które mogą z łatwością połknąć. Przekonał się o tym Paul Spraggett, dyrektor fabryki w Stratford-upon-Avon w Anglii i opiekun czarno-białej kotki o imieniu Berry.

Należące do mężczyzny 2-letnie zwierzę niespodziewanie podupadło na zdrowiu, co bardzo zaniepokoiło całą rodzinę. Berry zaczęła wymiotować i przestała jeść posiłki. Właściciel kotki postanowił więc czym prędzej zabrać ją do kliniki Willows Veterinary Centre w Solihull, by dowiedzieć, co jest przyczyną dokuczliwych dolegliwości.

misie

Niedźwiedzie urządziły sparing na trampolinie. Wszystko nagrała kamera

CZYTAJ DALEJ

Zdjęcie RTG ujawniło zatrważającą prawdę na temat potencjalnych niebezpieczeństw, na które są narażone nasze zwierzęta. Okazało się, że w przewodzie pokarmowym Berry znajduje się 50 gumek do włosów! Kotka musiała je połykać od dłuższego czasu.

Właściciel kotki ostrzega innych właścicieli kotów

Praktycznie każdy z nas zostawia akcesoria do upinania włosów na wierzchu, nie zdając sobie sprawy, ile krzywdy może wyrządzić ciekawskim zwierzętom. Finalnie kotka została skierowana na operację na cito, podczas której chirurgicznie usunięto ciało obce zalegające między przełykiem a żołądkiem. Zabieg trwał 3 godziny.

Na szczęście historia Berry zakończyła się szczęśliwie, a po wszystkim Paul i jego rodzina zarządzili, że dla dobra ich czworonożnych przyjaciół muszą być bardziej ostrożni. Od pamiętnej wizyty w gabinecie weterynaryjnym wprowadzono liczne zmiany w domowych zasadach.

- Byliśmy naprawdę zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się, dlaczego Berry była taka chora, dlatego pozostawianie gumek do włosów w miejscach, do których koty mają dostęp, jest teraz zakazane - poinformował właściciel Berry oraz trzech innych mruczków.

Gumki

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Czy wiesz wszystko o czarnych kotach? SPRAWDŹ, czym mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów o identycznym:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wamiz.pl

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Skąd się bierze obwisły brzuch u kota i czy świadczy o nadwadze?

Czytaj więcej >

Koty

Kot podnosi pupę podczas głaskania - skąd bierze się takie zachowanie?

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty chorują na nerki? Wyjaśniamy, jak rozpoznać pierwsze objawy choroby

Czytaj więcej >
Kocia łapka, fot. Erik-Jan Leusink / unsplash.com

Koty

Czym pachną kocie łapki? Wyjaśniamy, dlaczego mamy fioła na ich punkcie

Czytaj więcej >
Śpiący kot, fot. Nadezhda Nikolaenko / unsplash.com

Koty

Ile śpią koty? Zdradzamy, jak dużo snu potrzebują w zależności od wieku

Czytaj więcej >

Koty

Czego najbardziej boją się koty? Najpopularniejsze kocie lęki

Czytaj więcej >