Swiatzwierzat.pl

Poznańska policja

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

1 Lutego 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem dokonano wstrząsającego odkrycia w okolicznym lesie. 8 martwych gadów - pytony oraz boa - zostały znalezione w zakopanym worku. Biegły z zakresu weterynarii określił, że zostały uduszone. Funkcjonariusze policji szukają sprawcy uśmiercenia zwierząt i proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Nietypowego odkrycia dokonał spacerowicz na leśnej drodze. 12 stycznia zauważył on fragmenty zakopanych w ziemi czarnych worków. Głos intuicji podpowiedział mu, by sprawdzić ich zawartość i tak też uczynił. Po otwarciu worków mężczyzna początkowo nie mógł uwierzyć własnym oczom. W worku znajdowały się martwe węże.

Martwe węże boa i pytony znalezione w Wielkopolsce. Zostały uduszone?

Od trzech do nawet sześciu metrów długości miały boa oraz pytony, które ukryto w plastikowych workach i zakopano w lesie pod Poznaniem. Spacerowicz, który wpadł na trop przestępstwa wobec zwierząt, niezwłocznie powiadomił odpowiednie służby, a na miejscu znalezienia gadów przeprowadzono oględziny. Następnie wykonano sekcję zwłok przez biegłego lekarza weterynarii celem ustalenia przyczyny śmierci.

Uduszone węże
Poznańska policja

Z ekspertyzy biegłego wynika, że zgony zwierząt nie były następstwem śmierci naturalnej. Chociaż gady znajdowały się w różnym stadium rozkładu, wszystkie łączyło to, że zostały uduszone.

Policja poszukuje właściciela lub hodowcę węży

W teorii procedura uśmiercania zwierzęcia objętego Konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami (CITES) musi mieć miejsce w oparciu o przepisy, a hodowcy gatunków egzotycznych mają obowiązek zgłaszać posiadane okazy do rejestru prowadzonego przez starostę powiatowego. Jak widać, nie każdy stosuje się do tej reguły i decyduje się na pozbawienie życie hodowanych stworzeń w bestialski sposób. W związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt w sprawie toczy się postępowanie. Sprawcy za uśmiercenie gadów może grozić nawet do trzech lat więzienia. Osoby posiadające informacje, mogące pomóc w ustaleniu tożsamości ich właściciela, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszami policji pod numerem 47 77 148 60 lub 112.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: podroze.gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Król polskich lasów dał się "złapać" w fotopułapkę. Taki okaz to prawdziwa rzadkość
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]