Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Właścicielka pseudohodowli z Rogalic usłyszała wyrok. Obrońcy zwierząt żądają wyższej kary
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:44

Właścicielka pseudohodowli z Rogalic usłyszała wyrok. Obrońcy zwierząt żądają wyższej kary

BeFunky-collage - 2021-08-03T103212.297
Photo by Tillmann Hübner on Unsplash

Wolontariusze opolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt dokonali tej wstrząsające interwencji w październiku 2020 r., o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu. Ponad 65 psów zostało wyrwanych z piekła, jakie zgotowała im właścicielka pseudohodowli.

Wreszcie zapadł wyrok z tej sprawie. Niestety, aktywiści TOZ mają wątpliwości, czy sprawiedliwości stało się zadość.

Fortuna kosztem wielkiego cierpienia

Pseudohodowla miała być fabryką szczeniąt rasy moskiewski pies stróżujący. To odważne i potencjalnie groźne psy, wpisane na ministerialną listę ras agresywnych. Ich popularność stale rośnie i hodowla miała przynieść właścicielce fortunę.

Niestety, psy trzymane były w fatalnych warunkach. Młodsze i mniejsze odpychane były od pokarmu przez starsze i silniejsze, także wiele psów z głodu gryzło tynk w swoich boksach. Na ścianach pomieszczeń dla psów widać było także ślady pazurów, co świadczy, że w desperacji próbowały się stamtąd wydostać.

Wiele psów odebranych z pseudohodowli miało choroby oczu i skóry, co świadczy o braku odpowiedniej opieki medycznej. Działacze TOZ, którzy przez kilkanaście godzin wynosili zabiedzone zwierzęta z terenu pseudohodowli, nie wahali się nazwać tego miejsca "psim piekłem".

Wyrok zbyt łagodny?

Dziś zapadł wyrok nakazowy w tej porażającej sprawie. Sąd ogłosił, że psy zostaną odebrane właścicielce pseudohodowli na zawsze, a nie tylko czasowo. Nałożył także na nią grzywnę w wysokości 2 tys. złotych oraz 4-letni zakaz posiadania zwierząt.

Obrońcy zwierząt nie są do końca zadowoleni z wyroku.

- Będziemy domagać się zaostrzenie kary - mówi rzecznika TOZ, Aleksandra Chechowska. - Chcemy 15-letniego zakazu posiadania zwierząt dla właścicielki pseudohodowli. 4 lata to za mało. Wiele z psów, które odebraliśmy przez kilkoma miesiącami, do tej pory cierpi na problemy zdrowotne i psychologiczne. Krzywdę, jaka ta kobieta im wyrządziła, trudno opisać. Dlatego chcemy większej kary.

Zobaczcie wstrząsające zdjęcia z październikowej interwencji TOZ, opublikowane na Facebooku:

(Facebook.com @TOZOpole)

Źródło: Radio Opole

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!