Swiatzwierzat.pl
Świeczka

unsplash/Prateek Gautam

Właściciele przekazali druzgocące wieści. Nie żyje Ken, najsłynniejszy czworonożny kasjer z Japonii

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Świat obiegła smutna wiadomość o śmierci najsłynniejszego psa rasy shiba inu o imieniu Ken. Najsłynniejszy kasjer ze stoiska z pieczonymi batatami przegrał nierówną walkę. Odszedł w wieku zaledwie 6 lat.

Właściciele wiecznie radosnego czworonoga z Japonii z przykrością poinformowali o stracie pupila. 31 maja br. na profilu zwierzaka na Instagramie pojawiła się wzmianka dotycząca pojawienia się nagłych dolegliwości zdrowotnych.

Nie żyje Ken, najsłynniejszy pies z Hokkaido

Aktualizacja zdradzała, że opiekunowie Kena zrobią wszystko, co w ich mocy, by otrzymał najlepsze leczenie. Wyraźnie osłabiony pupil wrócił do domu wraz z aparatem tlenowym, który miał złagodzić objawy.

Przez kilka dni internauci ze wszystkich zakątków świata bacznie śledzili profil popularnego zwierzaka. Wszyscy trzymali kciuki, aby Ken wyszedł z choroby zwycięsko, lecz niestety, okazała się ona silniejsza.

Po pięciu dniach na mediach społecznościowych opublikowano wyjątkowo smutny wpis. Wynika z niego, że Ken odszedł za Tęczowy Most 6 czerwca około 12:50 czasu lokalnego.

Zdjęcie ilustracyjne: Zatoka

Australia: Rekin zaatakował 10-latka. Dziecko przetransportowano helikopterem do szpitala

CZYTAJ DALEJ

Niezastąpiony pracownik i gwiazda Internetu

Ken pełnił rolę żywej maskotki sklepu Inu no Yakiimoyasan, znajdującego się w Sapporo na wyspie Hokkaido. Jak podaje oficjalna strona internetowa japońskiego sklepu, Ken rozpoczął "pracę" w wieku 2 lat.

Sklep prowadzony jest w formie samoobsługowej, dlatego klienci płacili i przyjmowali zakupy, podczas gdy psiak obserwował ich z okienka. Po pewnym czasie właściciel ustawił także tabliczkę, informującą, że uroczy kasjer nie wydaje reszty.

Wieść o shiba inu "sprzedającym" słodkie ziemniaki szybko wyciekła do Internetu. Właściciel założył pupilowi konto na Instagramie, gdzie publikował zdjęcia wykonane przy pracy. Ken w błyskawicznym czasie zrobił furorę i niejako stał się popularną atrakcją, którą pragnęli zobaczyć turyści z całej Japonii i zagranicy.

Co zaskakujące, właściciel Kena powiedział, że nigdy nie zamierzał prowadzić własnego sklepu. Wszystko zmieniło się dzięki sąsiadom, którzy chwalili zapach pieczonych słodkich ziemniaków unoszących się z jego domu. Właśnie wtedy postanowił otworzyć stoisko.

Zgodnie z raportem Mainichi, od 2019 roku właściciel przekazał część dochodów ze sprzedaży organizacjom zajmującym się dobrostanem zwierząt i zebrał ponad 80 000 jenów (2 688 złotych).

Zobacz zdjęcia:Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >